Přejít k hlavnímu obsahu
Intergalactic Lovers
Intergalactic Lovers
ahmed - So, 07.02.2015 - 00:01

Grape: festival, kde se vyplatí zahrát i zatrsat

Reprezentativní výběr kapel, služby, návštěvnost i přehledný web: slovenský Grape se nejpozději loni etabloval mezi špičku festivalů na území bývalé federace. A že se jeho tým jako s prvními ohlášenými tahouny vytasil s u nás nepříliš provařenými Triggerfinger, Brns nebo Intergalactic Lovers? To pro festival paradoxně může být výhodou.

Neokoukanost je totiž dobrým motivem i pro muzikanty: abyste se na akcích s méně konzervativní dramaturgií se svou muzikou zkoušeli dostat do programu. Právě takové dnes skutečné fanoušky stále víc začínají zajímat. Nebo patříte mezi ty, koho při objíždění štací baví potkávat pořád jedny a tytéž ksichty?

Šestý ročník piešťanského festivalu se uskuteční 14. - 15. srpna a aktuálně patrně nejvýraznější položkou jeho programu je Belgičan Boris Daenen aka Netsky. Tento významný drum & bassový producent dnes zaslouženě vyprodává haly po celé Evropě a loni slízl smetanu nejen loni na Rock for People, ale mj. i na Glastonbury. Na Grape přijede s kompletním ansámblem. Jedním z úspěšných belgických vývozních artiklů je ovšem i rocková trojice Triggerfinger, doma před časem opečovaná hned čtyřmi proměněnými nominacemi v Belgian Music Industry Awards.


Další ohlášenou belgickou kapelou jsou Intergalactic Lovers. Čtveřice v čele se zpěvačkou Larou Chedraoui přiveze na letiště svěží kytarový indie-pop okořeněný prvky folku.

V půlce srpna prostě bude párty. Na jedné i druhé straně scény. A to jsme ještě nemluvili o švýcarské úderce plné elektroniky, dechových nástrojů, retro zvuku a indie-popu Kadebostany nebo do čtvrtice bruselských BRNS, které charakterizuje experimentální až hypnotický zvuk, neoposlouchané melodie a znamenitý koncertní projev, což u našich východních sousedů poprvé ukázali už na showcasovém festivalu Waves.

Na některé festivaly je už pozdě, jinde ještě můžete uspět. Pokud nevíte, jak na to, zkuste si ještě před započetím nátlaku na dramaturgy zopakovat můj předloňský článek. Hodně zdaru!

Tagy festival

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

ahmed
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY