Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 23.10.2015 - 00:01

GHS NitroPack chrání struny před korozí

Americký koncern GHS, řadící se k největším světovým výrobcům strun a kytarové kosmetiky, přišel před časem s novinkou v podobě ochranných obalů NitroPack, do kterých začal balit kytarové a basové sady strun ze sérií Thin Core Boomers, Thick Core Boomers a verze Davida Gilmoura. Nyní budou v těchto fóliích distribuovány i ostatní typy setů, včetně řady Burnished Nickel Rockers a podpisových edicí Erica Johnsona, Flei (RHCHP) nebo signatur bluegrassového mandolinisty Bobbyho Osbornea.

Poloprůhledné, hermeticky uzavřené obaly NitroPack chrání jednotlivé struny proti vlhkosti a oxidaci. Každá struna je do odolné folie zatavována v dusíkové tlakové vrstvě, jež eliminuje nechtěnou přítomnost kyslíku. Sady tak můžete skladovat např. ve sklepní zkušebně bez obav z toho, že by struny začaly po čase korodovat a ztrácet svoje mechanické a zvukové kvality.

Firma GHS má v NitroPack natolik velkou důvěru, že poskytne bezplatnou náhradu za každou strunu, na které by v ještě neotevřeném a neponičeném obalu byly patrny jakékoliv známky působení okolního prostředí. Nový způsob balení nijak nenavyšuje cenu setů.

Struny jsou velmi důležitou (a někdy bohužel opomíjenou) součástí zvukového řetězce - ani špičkový a drahý nástroj vám se starými a zkorodovanými strunami nebude schopen plně poskytnout celou paletu zvuků, které se v něm skrývají. O intonaci, dynamice, sustainu a ladění nemluvě.

Pokud si chcete být jisti, že na svou kytaru nebo basu natahujete vždy absolutně čerstvou sadu strun, tak zkuste některý z inovovaných setů značky GHS. Verze Boomers pro el. kytaru začínají na ceně cca 150 Kč, akustické Vintage Bronze pořídíte pod hranicí 200 Kč a Bass Boomers startují na 640 Kč.

Tagy struny

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY