Přejít k hlavnímu obsahu
Jan Hamerský - Pá, 09.03.2018 - 08:00

Gengerově neutrální písně, muž a žena

Dvě slova, která vypadla z textu kanadské státní hymny, aby byl genderově neutrální, před měsícem spustila hotovou lavinu. Alespoň tedy na sociálních sítích. Se svou troškou do mlýna přispěl také tamní youtuber Steve Terreberry. Ten už předtím názorně ukázal zdánlivě šílené; sólovat jak Lil Waynea, hrát folk s texty Cannibal Corpse nebo aby blackmetal a deathcore zněly šťastně (až do smrti).

Nová podoba písně O Canada ho inspirovala ke kosmetickým změnám několika klasických hitů. Na paškál si vzal například Katy Perry (I kissed a… civilian), Franka Sinatru (Like An – Individual Tonight) nebo strakatá šovinistická prasátka, Mötley Crüe a jejich Girls, Girls, Girls, vlastně Dospělí, jedinci, entity. Chcete-li na vlastní uši slyšet, kolika různými způsoby se dají jinak zazpívat slova muž a žena, vizte video níže.

Tagy gender Steve Terryberry Kanada hymna
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se tak ...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY