Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: kytarista John 5 (Mötley Crüe 2023)

Americká heavy metalová parta Mötley Crüe se letos rozhodla vyrazit na celosvětové turné, na němž zakládajícího člena Micka Marse, který ze zdravotních důvodů nemůže absolvovat koncertní šňůry, nahradil kytarista John 5 (John William Lowery), známý svým působením v kapelách Davida Lee Rotha, Marilyna Mansona nebo Roba Zombieho. Skalní zastánce Telecasterů na svém instagramovém účtu představil aktualizovaný pódiový gear, přizpůsobený soundu Mötley Crüe i kytarovým partům Micka Marse.

Kytary

Kolekce modifikovaných Fenderů Telecaster, zahrnující šest custom verzí s uzamykatelným vibratem Floyd Rose a dvojicí humbuckerů, zakázkový Telecaster s hardtail kobylkou, pouze kobylkovým humbuckerem a speciální úpravou v podobě plochy se stroboskopickými LED diodami, a samozřejmě i signovaný Telecaster John 5 s netradičně tvarovanou hlavicí, ladicími zamykatelnými strojky v konfiguraci 3+3 a snímači Fender Enforcer a CS „Twisted“ SC Tele. Pro akustické skladby slouží elektroakustika Gibson Chet Atkins SST s nízkými luby a elektronikou firmy L.R. Baggs.

Zesilovače a rack

V aparátovém racku jsou umístěny tři dvoukanálové stowattové zesilovače Marshall JVM210H, speaker simulator Palmer PDI-03, switcher Radial Engineering JX44 V2, dvojice bezdrátových receiverů Shure a napaječ Furman. Z koncových jednotek Marshallů míří signál do dvou 4x12 kabinetů Marshall 1960 A a B.

Pedalboard

Jednoduše koncipovaný board obsahuje malý A/B switcher, line driver Radial Engineering a pět efektů Boss: SD-1 Super Overdrive, CH-1 Super Chorus, OC-5 Octave, NS-2 Noise Suppressor a DD-8 Digital Delay. K přepínání kanálů na hlavním zesilovači slouží footswitch Marshall PEDL-00045.

Tagy John 5 Mötley Crüe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY