Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: Charlie Benante, bubeník Anthrax a Pantery (2024)

Předchozí díl seriálu Gear Tour, mapujícího pódiový gear známých hráčů, jsme věnovali kytaristovi Zakku Wyldeovi a basistovi Rexu Brownovi, a nyní přichází na řadu bubeník Charlie Benante, jehož domovskou partou jsou sice thrashmetaloví Anthrax, ale společně s dvojicí zmíněných muzikantů působí také v obnovené Panteře. Benante dává přednost značkám Tama či Paiste a rozhodně se o něm nedá říct, že by, co se týká současného trendu minimalizace souprav, šel s davem. Na přiloženém videu se Benante zmiňuje mimo jiné o používání triggerů pro prolínání živých a samplovaných zvuků v rámci koncertů Pantery, proč preferuje pedály s dřevěnými beatery nebo k čemu využívá neklouzavou pásku na skateboardy.

Základem sestavy pro turné s Panterou je kit Tama Starclassic Maple v provedení Black Chrome se čtveřicí basových bubnů, přičemž nazvučeny jsou většinou jen dva vnitřní. Set tvořený korpusy 14″, 15″, 16″, 18″, 20″ doplňuje signovaný snare o velikosti 14″ x 6.5″  z nerezové oceli. K nejoblíbenějším činelům patří vedle různých crashů také prototyp ridu Paiste „Meab“ Bell s průměrem přes 20 palců, speciální stack činel nebo výhradně u Pantery používaná dvojice 20″ Novo China.

Bubny jsou obuty černými blánami Evans Onyx, nechybí signované zesílené paličky Vic Firth s větší hmotností v horní polovině těla, samostatné basové pedály Tama Iron Cobra s dřevěnými beatery Danmar atd. Pokud vás tato tématika zajímá, mrkněte na video.

Tagy Charlie Benante Anthrax Pantera

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY