Přejít k hlavnímu obsahu
Zagami Jericho, foto: archív umělkyně
Zagami Jericho, foto: archív umělkyně
Anna Mašátová - St, 22.08.2018 - 12:00

Frontman šmíruje u Zagami Jericho

Česká producentka, textařka a zpěvačka Zagami Jericho se objevila na scéně před dvěma lety s podomácku vydaným EP City is my church. Následovala divoká karta v pořadu Startér Radia Wave, nominace v kategorii Objev roku cen Vinyla. Na jaře 2017 vydala EP Aposiopesis u vydavatelství post-label, na podzim stejného roku se stala nejmladší vítězkou showcase soutěže Czeching Radia Wave. Letos v lednu vydala další desku Toxikomania, které vzniklo ve studiu Českého rozhlasu. Klip k písni Invitation natáčela s režisérem Járou Moravcem v Tokiu. Mimo účasti na showcasovém festivalu Eurosonic Noordeslag Zagami vystoupila i na předních českých festivalech jako Colours of Ostrava, Let it roll nebo na slovenské Pohodě. Dnes vydává své třetí EP s názvem [yours], jehož křest proběhne 29. srpna na lodi Altenburg 1964 v Praze.

Na čem právě pracuji?

Právě finišuju svoje nové EP a vše, co k tomu patří – release party, nové projekce a nový livko. EP bude venku 22. srpna na Bandcampu, Soundcloudu a pak na dalších platformách jako Spotify a iTunes. A 29. srpna mám již zmiňovanou release party v skvělém prostoru lodi Altenburg v Holešovicích.

Mé vybavení?

Všechny tracky dělám v Logic Pro 9, mezi mé oblíbené a často používané VST patří Omnisphere a Trilian od Spectrasonics, Razor a Battery od Native Instruments.


Nejhorší nástroj, co jsem držela v ruce?

Nejedná se o fyzický nástroj, nicméně Logic Pro X byl pro mě šok a mám velký problém v něm něco vytvářet, moc připomíná Garageband, velmi špatně se mi na něj přechází (spíš nepřechází) po x letech používání 9.

Nejhorší muzikantský zlozvyk?

Věnovat se mixdownu příliš dlouho v kuse, takže uši už to tak nedávají a zní to hůře, než předtím. Nedávat si pauzy, moc se hrotit a trápit se před klávesama a počítačem.

Největší hudební zážitek?

Jedním z největších zážitků byl můj první dnb festival Exploration ve Svojšicích, 2016, konkrétně set Katharsys, pamatuju si, že mě ta hudba úplně fascinovala, protože nic takového jsem předtím neslyšela. Zároveň to byla taková brána k tvrdším žánrům. Na což navazuje druhý největší zážitek, když Shmidoo hrál nedávno ve Stormu a pustil happy hardcore. Byla jsem v nebi, protože jsem taktéž ještě neslyšela nikoho zahrát takový žánr. Z mého pohledu pro mě byly největším zážitkem poslední koncerty – Na Rosničce a Nakaši fest. Po těchto koncertech jsem se cítila úplně jinak, bylo tam víc prostoru pro experimentování a posunutí hranic živého vystupování, a za tu hranici jsem se už nevrátila. Silným pro mě byl i křest mého alba, na začátku roku v Gridu, byla tam spousta lidí, která přišla na naší akci, věnované jen mé hudbě – něco takového jsem předtím nezažila a bylo to kouzelné. Pokud budeme brát největší doslova, bude to festival Pohoda, kde jsem měla tu čest si zahrát minulý rok. Skvělý festival, samí milí lidé, spousta dobrého jídla a hudby.Oblíbené místo hraní?

Mým oblíbeným festivalem byl již zmíněný Exploration, na kterém jsem byla každý rok, vyjma prvního ročníku. Svojí milou atmosférou, výbornou hudbou a malým množstvím lidí si mě získal. Bohužel letos už se nepořádal, kdoví, jestli ještě někdy bude. Mezi mé oblíbené kluby určitě patří Cross club, moc ráda mám Kabinet múz, ať jako posluchač, nebo jako hrající, mají úžasné zvukaře!

Zkušebna – ano, ne, občas?

„Naštěstí“ zkušebnu nepotřebuji, jen si občas říkám, zda svým zpěvem neruším sousedy (obzvlášť když zkouším nové věci), ale zatím si nikdo za 4 roky nestěžoval. Prostředí zkušeben mi však známé je, vím, že pro kapely je nutností.

Oblíbené studio?

Taktéž nemám oblíbené studio, ale výborně se mi nahrávalo u mého dvorního zvukaře Daniela Kvaka, přímo u něj doma. Přátelská atmosféra dala vzniknout moc pěkným vokálům a nápadům na vylepšení, nebylo to sterilní prostředí „nahraj a domů“.

Plány do budoucna?

Momentálně je mým největším plánem odjezd na vysokou školu do Southamptonu za účelem studia digitální hudby. Myslím, že to pro mě bude velká věc a spousta z toho vzejde. Hudba je odpověď vždycky, haha.

Tagy Frontman šmíruje Zagami Jericho

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY