Přejít k hlavnímu obsahu
Foto (c) František Ortmann
Anna Mašátová -

Frontman šmíruje u Rafana (Pipes and Pints)

Hudebník, tatér, moderátor, umělecká duše skrz naskrz a uctívač rock'n'rollu. Vyzpovídali jsme Rafana, další kvítko z energií překypujících Pipes and Pints.

Na čem právě pracuji?

Připravujeme s klukama novou desku Pipes & Pints. To je teď největší priorita.

Mé vybavení?

Při mém rozměru těla potřebuji i rozměrnou kytaru proto jsem zvolil Gretsch Electromatic Hollow Body. Po dlouhém hledání mi nejvíce sedí struny Gibson Special Alloy Humbucker SA10. Díky Coffee Custom Cabs a Antonínu Salvovi jsme použili základ z kytarového komba Fender Hot Rod Deluxe III a vyrobili lampový zesilovač Rafan Hot Dog Deluxe, k tomu zázrak, kytarový reprobox Coffee Custom Cabs Cappuccino 2/2. Jak zesilovač tak bednu jsem měl možnost poladit designem Lucky Hazzard. Bez efektu od Tondy jsem jak bezrukej, proto kytarový efekt KHDK Ghoul Screamer, dále Salvation Audio Tonewheel Boost. To je prostě povinnost. S dudama přelaďujeme na 467 Hz, to neumí běžná ladička, proto je potřeba nadupaná pedálová ladička Peterson Stomp Classic. Během koncertů Pipes and Pints se hodně řádí, proto jsem zvolil bezdrátový set Shure GLXD14E. Vždy, jak něco potřebuji, volám Kytary.cz. Kamarád Jakub Zamrský vždy ochotně poradí! Je to odborník na správném místě.


Oblíbený kousek vybavení?

Mám velké pouto ke kytarovému reproboxu Coffee Custom Cabs Cappuccino 2/2. Vzal jsem frézu a vyryl do dřeva vše, co je můj život. Znáte to, sedíte v parku na lavičce a čekáte, tak vytáhnete kudlu rybičku a začnete si vyrejvat (smích).

Nejhorší nástroj, co jsem držel v ruce?

Moje první banjo Kertak. Hajtra líná to byla.

Co bych si rád pořídil do sbírky?

Je prostě sen mít Gretsch G6136T-59VS White Falcon.Nejhorší muzikantský zlozvyk?

Dělat si taháky. Znám to, pak se to těžko odbourává (smích). I když už je nepotřebuješ, uděláš si na ně psychickou závislost. Jak je nemáš po ruce, celej se opotíš.

Největší hudební zážitek?

Rockfest Praha 1987. Děkuju, táto, že jsi mě tam vzal. Ukázal jsi mi cestu.

Oblíbené místo k hraní?

Klub 007 Strahov. Zásadní první odehrané koncerty. Když tam zajdeš, vždy potkáš kamarády – od Moniky přes Špáču, Fabryho, prostě srdcovka.

Zkušebna – ano, ne, občas?

Ano! Dvakrát týdně makáme a když už nemůžu, kluci mě dokopou!

Oblíbené studio?

Anděl na planetě Muzika. Yarda Helešic, Barrandov Sound, nejvíc nejlepší.

Plány do budoucna?

Pipes & Pints.

Tagy Frontman šmíruje Pipes and Pints

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY