Přejít k hlavnímu obsahu
Foto (c) Jan Pelikán
Anna Mašátová -

Frontman šmíruje u Igora Ochepovskeho

Jeden z největších talentů zdejší (nejen) jazzové scény? Jednoznačně kytarista Igor Ochepovsky. Loni zvítězil v soutěži Jazz Fruit festivalu Mladí ladí jazz, vydal album I’m the Wind, v současnosti pracuje na scénické i filmové hudbě, chystá live EP a mnoho dalšího.

Na čem právě pracuji?

Momentálně je toho docela dost. Skládám nové věci pro Ochepovsky Project, v prosinci plánujeme natáčet Live EP ve Studiu Divadla na Orlí. Dělám hudbu k novému představení Losers Cirque Company, kde budu i hrát na milion tlačítek a pár nástrojů. Pak s kapelou Vesna a skvělým hudebním týmem (Dominik Svoboda, Jan Steinsdörfer a další) připravujeme velký koncert v Obecním domě s orchestrem, kde řeším část aranží a zapojovaní elektroniky do live performance. Na podzim řeším mega zajímavou spolupráci s Lenkou Dusilovou, moc se na to těším. Nedávno jsem začal novou sérii videí Music Sketch, ve kterých vždy složím krátkou minutovou produkci / performance, snažíme se to s fotografkou a videografkou Barbarou Gorbunovou vydávat pravidelně, součástí videí budou i zajímaví hosté.

Taky už mám dodělanou svoji Solo Session (elektronická sólo performance s Abletonem, kontrolery a několika nástroji) kterou jsem pokřtil na festivalu Cool v Plotě. Ještě dělám elektronické aranže pro skvělého zpěváka Tomáše Bočka, se kterým chystáme i featuring. No a za chvíli začíná nová sezona s IMPROU, učení hudební produkce ve škole Musartedo a hlavně víc cvičení na kytaru (smích).


Mé vybavení?

Z kytar teď nejvíc používám božský custom shop nástroj od Martina Pecha, který v kombinaci s custom modelem komba od HDR (Pavel Horáček) vydává zvuk, co mě hodně baví. Taky mi v rohu leží bezpražcová elektrika, kterou chci víc zapojit do live hraní, ale musím najít víc času na ni cvičit. Jinak teď hodně použivám Ableton Live a kontroller Push 2 na produkce a live performance, plus k tomu ještě pár dalších midi kontrolerů. Ta kombinace pro mě má skoro neomezené možnosti.

Co bych si rád pořídil do sbírky?

Lubovku na míru od Pech Guitars a midi kontroller Roger Linn Design LinnStrument, je to strašně zajímavý kousek.Nejhorší muzikantský zlozvyk?

Muzikanti by měli brát míň drog!

Nejlepší hudební zážitek?

Jam s Ericem Harlandem a Joe Sandersem, kteří dorazili na naše vystoupení do klubu FAMU. A taky sólo vystoupení Lenky Dusilové na Czech Music Crossroads, byl to úplně jiný vesmír.

Tagy Frontman šmíruje Igor Ochepovsky

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY