Přejít k hlavnímu obsahu
Vít Vojík -

Ventolin: Nepřijde mi, že by skvělá hudba vznikala jak na běžícím pásu

S českým hudebníkem a synťákovým mágem Davidem Doubkem alias Ventolinem jsem se sešel v jedné z vinohradských kaváren u příležitosti vydání jeho třetího sólového alba Dneska se vyčasilo. Původně se mělo jednat o klasický rozhovor, ale při poslechu redaktorského záznamu mi přišlo škoda nepodělit se s vámi o naši diskuzi jako celek včetně zvuku.

A tak jsme se rozhodli nahrávku vydat jako netradiční podcast, ve kterém vám zhoršenou kvalitu zvuku vynahradí spousta zajímavých informací o Davidově tvorbě. 

Dozvíte se něco o tom:

  • jak pracuje s textem a jak zpracovává nápady;
  • na čem stojí jeho liveset a jestli v něm chystá nějaké změny;
  • proč s sebou vozí akustické bicí, když používá drumpad;
  • nebo jaký song poslouchal naposledy a zda si potrpí na kvalitní sluchátka.

Od jeho prvního alba Totem příští rok uběhne už 10 let, což samotného Davida zaskočilo. Svou novou desku Dneska se vyčasilo (kterou jsme nedávno recenzovali) bude křtít v listopadu v klubu MeetFactory. Jestli se mi podařilo zjistit, na jaké hosty se můžeme těšit a co zajímavého pro nás chystá, můžete zjistit jednoduše – poslechem. Přeji vám příjemnou zábavu.

Tagy Ventolin Dneska se vyčasilo Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Vít Vojík
Stage je lajf. Není místo, kde bych se cítil víc na svém místě. Songy, co mi hrály v hlavě, najdeš tady: witus.cz. Na Frontman píšu 10. rokem a od roku 2018 spravuju sociální sítě.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY