Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 26.03.2017 - 00:01

Focusrite iTrack One Pre: šikovná zvukovka pro iOS

Společnost Focusrite představila zajímavou kompaktní zvukovou kartu iTrack One Pre iOS určenou majitelům iPadů nebo iPhonů s výjimkou nejnovějšího modelu 7, se kterým sice lze nahrávat, ale vzhledem k absenci samostatného jackového konektoru 3.5 mm odpadá možnost paralelního monitoringu pomocí sluchátek.

Krabička ve tvaru kostky s hranami o délce 55 mm a váhou pouhých 100 g je vybavena kombinovaným jack/XLR vstupem, takže je možno připojit kytaru nebo dynamický či kondenzátorový mikrofon a obvod předzesilovače se automaticky nastaví do daného režimu. Na boku šasi jsou zabudovány dva micro USB konektory – jeden pro připojení iPhonu nebo iPadu a druhý pro napájení externím adapterem, což využijete především v phantomovém modu.

Na horní straně najdeme spínač aktivující phantomové napájení 48V, které je signalizováno diodou, na protilehlé hraně se nachází aktivační dioda a mezi nimi je umístěn potenciometr gainu se světelným prstencem. Ten při normálních hodnotách nastavení svítí zeleně a červená barva indikuje přebuzení. Stejná změna barvy u phantomové LED značí snížení proudu dodávaného iOS zařízením a nutnost připojení adapteru.

Karta podporuje samplovací frekvence 44.1 kHz, 48 kHz a 96 kHz v rozlišení 24 bit, dynamický rozsah se pohybuje na hranici 90 dB a frekvenční rozpětí činí 20 Hz až 20 kHz. Mikrofonní preamp disponuje gainem od -3 do +47 dB (max. vstupní hlasitost 2.5 dB ± 0.5 dB) a vstupní impedancí 3 Ohmy. V Line režimu s gainem -12 až +38 dB ± 1 dB (max. vstupní hlasitost 12 dB) se impedance automaticky zvýší na 500 kOhmů.

Výrobce garantuje plnou kompatibilitu s následujícími modely: iPhone SE, 6s, 6s Plus, 6, 5s, 5c a 5, iPad Pro (12.9 a 9.7 palců), Air 2, Air, mini 4, mini 3, mini 2, mini, iPad 4th generation a iPod touch 5th/6th generation. Focusrite iTrack One Pre by se měl na trhu představit pravděpodobně na přelomu dubna a května za cenu cca 140 eur, součástí balení je také pouzdro a dva kabely micro USB B - Lightning a micro USB B - USB A.

Tagy Focusrite zvuková karta

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY