Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 27.08.2020 - 00:01

Flexibilní pololubovka PRS SE Hollowbody II Piezo

Společnost Paul Reed Smith přichystala pro fanoušky značky nový pololubový model PRS SE Hollowbody II Piezo, který představuje vůbec první model produktové řady SE osazený duálním snímacím systémem, jenž je tvořen dvojicí magnetických humbuckerů a piezo snímači uloženými v kobylkových kamenech. Flexibilitu zvoleného řešení navyšuje také aktivní piezo-preamp a duální výstupy, umožňující současné zapojení nástroje do klasického kytarového aparátu, akustického odposlechu, mixážního pultu apod.

Polodutá konstrukce těla, tvořená mahagonovými luby a javorovou zadní i přední ozvučnicí potaženou dýhou s výraznou plamínkovou kresbou, nabízí rezonantní zvuk s měkčím atakem a frekvenčně vyváženým projevem. Lepený krk z jednoho kusu mahagonu má plnější profil Wide Fat a nese ebenový hmatník s krémovými výložkami hran, ptačími intarziemi a 22 středně silnými pražci.

Kobylkový a krkový humbucker 58/15 "S" je kombinován s piezo snímačem speciálně navrženým ve spolupráci s erudovanou značkou LR Baggs, ovládání sestává z dvou potenciometrů hlasitosti pro magnetickou a piezo větev, tónové clony a třípolohového páčkového switche.

Šachtu ve spodním lubu kryje plastová destička, do níž jsou kromě úložného prostoru baterie zapuštěny dva jackové výstupy – jeden pro výhradně magnetické snímače a druhý pro piezo signál nebo mix obou kanálů. Struny kotví v kobylce typu wraparound a instalovány byly firemní celokovové ladicí strojky s niklovaným povrchem.

Paul Reed Smith SE Hollowbody II Piezo 2020 je dostupný v transparentních povrchových úpravách Black Gold Burst nebo Peacock Blue Burst, oficiální evropská cena nástrojů vyráběných v indonéské pobočce značky se pohybuje okolo 1450 eur včetně pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Paul Reed Smith PRS SE Hollowbody II Piezo
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY