Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 19.12.2020 - 00:01

Firma Vintage slaví s edicí 25th Anniversary Series

Značka Vintage, založená v roce 1995 britskou společností JHS, letos slaví čtvrtstoletí existence, které výrobce připomíná limitovanou edicí 25th Anniversary Series, zahrnující trojici kytar v podobě Les Paulu 25th AS V100SVB, Stratu 25th AS V6HSVB a telecasterovské variace 25th AS V75SVB. Nástroje ve slušivém dvoutónovém laku Silver Burst jsou osazeny kvalitním hardwarem firem Grover nebo Wilkinson, jež dodala také snímače a elektroniku.

Vintage 25th Anniversary Series V100 představuje klasický „singlecut“ s celomahagonovou konstrukcí doplněnou javorovým topem. Model, připomínající signovaný Gibson Les Paul Custom Adama Jonese z Tool, je osazen palisandrovým hmatníkem s 22 jumbo pražci a ořechem ze směsi GraphTech NuBone, použita byla dvojice silných humbuckerů Wilkinson WOCHB, struník a tune-o-matic kobylka Wilkinson TOM a spolehlivé ladicí strojky Grover 102C Original Rotomatics s převodovým poměrem 14:1.

Vintage 25th Anniversary Series V6HSVB, vycházející z modernějšího Stratocasteru, disponuje tělem z americké olše, šroubovaným javorovým krkem opatřeným subtilnějším profilem a hmatníkem z palisandru nesoucím 22 středně silných pražců a ořech z bílého GraphTechu.

Kobylkový humbucker WOHZBb DC v provedení zebra je kombinován s dvojicí single coilů Wilkinson WOVaS, ovládání sestává z tradičního pětipolohového switche, hlasitosti a dvou tónových clon, z nichž jedna je zapojena v modu ovlivňujícím charakter středního i kobylkového snímače. Struny kotví ve vibratu WVC typu Synchronized s ocelovými kameny a ladění zajišťují uzamykatelné strojky WJ55 E-Z-Lok.

Vintage 25th Anniversary Series V75SVB v telecasterovském stylu sdílí se Stratem V6HSVB materiály korpusu i krku, do něhož je vložena trojitá výztuha, zvolen byl javorový hmatník s 22 pražci a kobylka WTB vybavená vaničkovou základnou ze zastudena válcované oceli a třemi mosaznými válečkovými kameny. Do hlavice jsou vsazeny strojky Deluxe Wilkinson WJ55, nástroj používá singly WVTB (kobylka), WVTN (krk) s Alnico magnety a ovládání tvoří třípolohový přepínač, celková hlasitost a tónová clona.

Kytary z kolekce Vintage 25th Anniversary Series odkazují na příbuznost k této výroční řadě také nápisem na hlavici, součástí dodávky je speciální gig bag a certifikace. Oficiální ceny byly v případě českého trhu nastaveny u všech provedení shodně na cca 11000 Kč. Každý model do celosvětové distribuce dostane v počtu 100 kusů.

Tagy vintage Vintage 25th Anniversary Series
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY