Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 10.08.2016 - 09:00

Fender Tune: softwarová ladička pro platformu iOS

Jen několik týdnů po premiéře zdarma dostupné softwarové ladičky Tuner App z vývojářských dílen japonského Bossu přichází nová divize Fender Digital s podobně koncipovanou free aplikací Fender Tune, která je tentokrát určena výhradně pro platformu iOS, tedy telefony iPhone, iPady a iPody firmy Apple využívajícími systém ve verzi 8.1 a vyšší.

Tunerem naladíte elektrické i akustické kytary a baskytary a díky chytře navržené grafice je dostatečně přehledný i pro úplné začátečníky, kterým znázorní název tónu, konkrétní strunu i ladicí strojek. Mod Manual nabízí možnost ladění podle sluchu, kdy po klepnutí na mechaniku interaktivní kytarové hlavice zazní tón dané struny ze samplovacího vzorku nahraném na nástroje Fender.

V režimu Auto ladíte přednastavené tóny a v modu Chromatic lze každou strunu naladit na libovolnou výšku noty ve stupnici. K dispozici jsou i různá alternovaná ladění jako například open G, open F, drop D (defaultně celkem 11 typů) a tuner nabízí i volné presety pro uložení vlastního typu ladění.

Podle slov Ethana Kaplana, šéfa divize Fender Digital, jsou algoritmy softwaru navrženy tak, aby svou přesností ladění a rychlou odezvou uspokojily i velmi náročné uživatele. Aplikaci Fender Tune ve verzi 2.0.1 o velikosti 73.2 MB lze zdarma stahovat z portálu App Store, na který vás navede i odkaz na internetových stránkách Fenderu.

Tagy ladička

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY