Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Custom Shop: Son of the Gun Telecaster

Společnost Fender a její prémiová divize Custom Shop oznámily výrobu nového signovaného modelu nesoucího označení Fender Custom Shop Bob Bain "Son of the Gun" Telecaster, který je přesnou replikou upraveného Telecasteru dnes už 93letého Boba Baina, bývalého dvorního studiového kytaristy Franka Sinatry, Nata Colea, Raye Charlese nebo Quincyho Jonese.

Originál z roku 1953 byl Bainovým hlavním nástrojem a použil jej u více než tisícovky různých nahrávek včetně slavných songů Henryho Manciniho, skladatele soundtracku k televiznímu seriálu Peter Gunn, podkresům k sérii Batman z přelomu padesátých a šedesátých let nebo akčnímu seriálu Mission: Impossible (TV CBS 1966–1973). Řádně ohraný Blackguard Telecaster byl součástí Bainova zvuku také v jeho 22 leté kariéře hráče v orchestru populární Tonight Show.

Výrobu repliky si v Custom Shopu vzal na starost mistr kytarář Paul Waller a stejně jako v případě předlohy zvolil jako povrchovou úpravu tenkou vrstvu přírodního nitro laku v designu relic. Korpus tvoří dva kusy výběrového jasanu a krk s profilem Soft V i hmatník s radiusem 7.25 palce a 21 tenčími vintage pražci je vyroben z jednoho kusu javoru.

Přenos zvuku zajišťuje krkový humbucker Seymour Duncan 59 usazený v patinovaném kovovém pouzdře a kobylkový single coil 51 Nocaster s ručně navíjenou cívkou, jenž jsou doplněny klasickým třípolohovým přepínačem a kalibrovaným potenciometry hlasitosti a tónové clony. Klasickou pevnou "Tele" kobylku s ukotvením strun skrz tělo nahradilo vibrato Bigsby B16 v jehož základně je uchycen i kobylkový snímač.

Podle informací firmy započala výroba Fender Custom Shop "Son of the Gun" Telecasteru 4. dubna a na trh se dostane limitovaná série v laku Blonde a černým pickguardem čítající pouhých 30 kusů. Cena včetně luxusního pevného pouzdra, certifikace a dalších doplňků se má pohybovat okolo 9 500 dolarů.

Tagy Fender Custom Shop Telecaster Son of the Gun Bob Bain

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY