Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 29.09.2015 - 00:01

Fender Chris Shiflett Telecaster v nových barvách

Krátce po uvedení první série modelu Fender Chris Shiflett Telecaster Deluxe na trh se tento nástroj stal jednou z nejpopulárnějších signovaných verzí, jenž jsou vyráběny v mexické pobočce firmy. Proto asi nepřekvapí, že se Fender rozhodl rozšířit nabídku této speciální edice o další barevné varianty - původní model v sněhobílém odstínu Arctic White je nyní doplněn o nástroje v černé barvě a zlatém laku Shoreline Gold.

Fender Chris Shiflett Telecaster Deluxe je postaven podle Shiflettova oblíbeného Telecasteru vzor 72 s velkou stratovskou hlavou, se kterým kytarista Foo Fighters v minulosti absolvoval řadu turné a slyšet jej můžete také na mnoha albech této punkrockové party v jejímž čele stojí frontman Dave Grohl.

Signatura sice ctí originální model, ale Shiflett si vyžádal několik modifikací, které se týkají především snímačů a hmatníku. K olšovému tělu s vyfrézovanou zadní stranou je přišroubován krk z jednoho kusu javoru s profilem C nesoucí palisandrový hmatník s plošším radiusem (305 mm), jenž oproti předloze umožňuje pohodlnější vytahování strun. Hmatník je osazen 21 pražci Medium Jumbo, nultý pražec je ze syntetické kosti a menzura činí klasických 25.5 palce.

Oproti verzi ze sedmdesátých let je kytara vybavena dvojicí moderně znějících humbuckerů CS1 a CS2 s vysokým výstupem ovládaných třípolohovým switchem a samostatnými potenciometry hlasitostí a tónových clon. Struny ukotvené skrz korpus procházejí přes pevnou kobylku typu Hardtail Strat a o ladění se starají stylové strojky Fender Vintage F Stamped.

Fender Chris Shiflett Telecaster Deluxe je nástroj s nadčasovým designem, klasickým ovládáním ala Les Paul a kvalitními snímači zvládajícími clean, crunch i higain a vzhledem k mexickému původu tato edice disponuje také poměrně příjemnou cenou, která se na americkém trhu pohybuje okolo 700 dolarů a to včetně pevného pouzdra s vytištěným Shiflettovým jménem. Novinky v barvách Black a Shoreline Gold by se v Evropě měly ukázat už v průběhu několika týdnů.

Tagy Telecaster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY