Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 01.05.2021 - 08:00

Explorer Burls Art Coffee Bean s vůní guatemalské kávy

Zdatný řemeslník, youtuber a kytarista s nickem Burls Art slaví na YouTube úspěchy se svými videi, zachycujícími stavbu kytar z netradičních materiálů. Z původně jednorázového projektu se díky zájmu fanoušků stala série, jejíž díly mají na svém kontě miliony zhlédnutí, což Artovi dodává energii i finance nutné k výrobě dalších unikátních nástrojů, nyní zastoupených také Explorerem Copper Coffee Bean.

Ke slovu opět přišla epoxidová pryskyřice a korpusová forma, naplněná tentokrát pěti tisícovkami zrn guatemalské pražené kávy arabika, darované jeho spolužákem, vlastníkem obchodu Copper Coffee. Měděné (copper) logo značky se díky tomu objevilo na oktávové poloze hmatníku, prášek z tohoto kovu byl vmíchán do epoxidové směsi a měděný povrch mají také kovové komponenty včetně hliníkové kobylky typu wraparound s nastavitelnými kameny, krytek potenciometrů, lemovky hran těla nebo čelní strany hlavice připomínající tvarem modernější Jolanu Grazioso.

Krk z plamínkového javoru je mořen kávovým odstínem a přírodní povrchová úprava korpusu dokonce umožňuje propouštět do okolí vůni kávy. Praženou arabiku z přiloženého záznamu sice neucítíte, ale můžete se podívat, jak probíhá stavba unikátního nástroje v podání člověka, kterému nechybí nápady ani fortel.

Tagy Burls Art
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY