Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 06.05.2019 - 00:01

Elegantní lubovka Godin 5th Avenue Uptown Custom Havana Brown

Kanadská značka Godin zařadila do kolekce semiakustických kytar řady 5th Avenue elegantní a nadčasově působící model 5th Avenue Uptown Custom Havana Brown s korpusem, jehož linie připomínají styl akustických nástrojů ze sérií Grand Auditorium. Montrealský výrobce zvolil v tomto případě méně tradiční materiál pro stavbu těla, kytaru osadil vibratem Bigsby a svůj podíl na výsledném zvuku má i jednoduše řešená elektronika s kvalitními snímači.

Obě ozvučnice a luby korpusu jsou vyrobeny z kanadské višně, která se svým zvukovým charakterem pohybuje mezi hřejivějším témbrem mahagonu a jasněji znějícím javorem a lepený krk z odolného stříbrolistého javoru dodává celé konstrukci vyšší mechanickou pevnost, což má pozitivní vliv také na stabilitu ladění.

Hmatník ze speciální směsi Richlite s vizuálními a zvukovými vlastnostmi klasického ebenu má plošší rádius 16 palců, nese 21 středně silných pražců a ořech z kompozitu Graphtech o šížce 43.7 mm. Menzura o délce 24.84 palce (cca 631 mm) se blíží standardu používaném u kytar Gibson.

Vyváženou kombinaci představuje osvědčený kobylkový humbucker Seymour Duncan '59 SH-1B doplněný krkovým single coilem Godin Kingpin P90 s krytem v tzv. „dogear“ stylu. Snímače jsou ovládány třípolohovým páčkovým přepínačem, společným potenciometrem hlasitosti a tónovou clonou.

Vibrato Bigsby s trapezoidním uchycením doplňuje pevná kobylka T.O.M s dřevěnou základnou a otočnými válečkovými kameny zabraňujícími tření strun a z toho plynoucího rozlaďování. Na hlavici najdeme spolehlivé strojky s rozdílným ladicím poměrem (struny EAD – 18:1, GHE – 26:1)

Lubovka Godin 5th Avenue Uptown Custom v elegantním transparentním laku Havana Brown s polomatnou úpravou představuje zvukově flexibilní a designově zdařilý nástroj, který svou práci zastane v jazzu, popu, country, blues, rockabilly a mnoha jiných žánrech. Cena modelu se v českých obchodech pohybuje okolo 37 300 Kč včetně pevného pouzdra.

Tagy Godin Godin 5th Avenue Uptown Custom Havana Brown
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY