Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 29.09.2016 - 00:01

EHX Wailer Wah: kvalitní kvákadlo za dobrou cenu

Po netradičním wahu Crying Tone přichází firma Electro Harmonix s designově klasicky pojatým modelem kvákadla EHX Wailer Wah, jehož tvar vychází z populárních wah pedálů Jim Dunlop Cry Baby. Vývojáři EHX se v tomto případě snažili o maximální přímočarost celého obvodu a jednoduchost ovládání, proto zde nenajdeme žádné potenciometry a přepínače pro úpravu frekvencí nebo hlasitosti.

Na rozdíl od příbuzných pedálů Cry Baby je šasi Waileru vyrobeno z velmi odolného a lehkého polymeru, díky čemuž se podařilo snížit jeho hmotnost na necelých 0.75 kg, což uvítají snad všichni kytaristé mající zkušenost s přeplněnými pedalboardy, jejichž váha se mnohdy blíží hmotnosti celolampového komba.

Základní, plně analogový obvod novinky byl převzat z předchozího modelu EHX Crying Tone, jenž byl pro svoji zvukovou charakteristiku, široký frekvenční záběr a transparentní tón s průraznými středy velmi pozitivně hodnocen v řadě testů.

Přepínání je řešeno pomocí masivního kovového footswitche zapojeného v režimu true bypass, takže při vypnutém efektu nedochází k žádně degradaci průchozího signálu, vstupní/výstupní impedance činí 1MOhm/1.5kOhmu a wah lze napájet pomocí 9V adapteru nebo baterie, jejíž šachta je umístěna na spodu základny. Vzhledem k minimálnímu odběru pohybujícímu se okolo 6 mA bude i levná zinková baterie schopna dodávat efektu dostatek energie po řadu hodin.

EHX Wailer Wah představuje designový i zvukový návrat ke klasice a pokud máte rádi organický a plný sound kvákadel z přelomu šedesátých a sedmdesátých let, tak tento nový wah určitě vyzkoušejte. Wailer by se měl na pultech evropských obchodů ukázat v průběhu listopadu a to za velmi příjemnou cenu pohybující se pod hranicí 60 Euro.

Tagy EHX EHX Wailer Wah
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY