Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 06.09.2014 - 14:42

Efekty ze série Transformer: kvalita od Bogneru

Renomovaný výrobce špičkových lampových zesilovačů a kytarových efektů, Reinhold Bogner, se spojil s vývojářem Rupertem Nevem (konzole a další produkty značky Neve mají mezi zvukaři tu nejlepší pověst a najdete je ve výbavě mnoha studií po celém světě) a výsledkem spolupráce obou pánů je nová trojice efektů z řady Transformer - Bogner Burnley, Harlow a Wessex.

Všechny krabičky mají striktně analogový obvod s vybíranými součástkami, speciálně navržená trafa Neve, jež zásadní měrou přispívají k muzikálnímu, dynamickému a harmonicky bohatému soundu a přepínání je samozřejmě v režimu true-bypass. Napájení obstarává 9V adapter a velká aktivační dioda reaguje na dynamiku hry.

Bogner Burnley je distortion s rozpětí zkreslení od lehkého crunche až po saturovaný high gain. Ovládání sestává z potenciometrů Level, Gain a Tone a dvoupolohového switche FT pro přepínání mezi agresivnnějším zvukem s přehlednými basy a měkčím soundem s plnými výškami.

Bogner Harlow je kombinací clean boosteru a kompresoru, ideální jak pro nakopnutí zkresleného kanálu lampového zesilovače, tak i pro obohacení a prodloužení sustainu u čistého zvuku. Krabička je osazena poty Level, Tone a Bloom, poslední jmenovaný slouží k nastavení míry komprese.

Bogner Wessex je variabilní overdrive s širokou paletou nastavení, o které se starají ovladače hlasitosti, gainu, basů a výšek a přepínač EN, kterým volíme mezi mody Normal a Enhanced (nárůst basů a výšek).

Kromě klasické řady Transformer nabízí Bogner také luxusní verzi Studio Serie, jejíž horní panel je vyroben z odolného exotického dřeva Bubinga - tato úprava připomíná design vintage konzolí Neve ze šedesátých let. Na americký trh se novinky dostanou už v průběhu září, Evropa si bude muset asi nějaký ten týden počkat. Ceny pro USA jsou stanoveny na cca 230 dolarů, u řady Studio si připlatíte asi 50 dolarů.

Tagy pedalboard bogner

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY