Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 15.09.2019 - 08:00

Nejdelší efektový řetězec na světě má 319 pedálů

319 efektů, 34 pedalboardů, stejný počet napaječů a více než 150 m kabelů a propojek posloužilo k vytvoření nejdelšího efektového řetězce na světě, jenž si vysloužil zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Za akcí, která se konala 9. července v sálu Clyde Theater ve Fort Wayne v Illinois stojí populární youtuber Rob Scallon a americký prodejce hudebnin Sweetwater.

Scallon používal většinou šesti a sedmistrunné signované modely od Chapman Guitars, z efektů vedla signálová cesta do sedmi stacků Marshall se zesilovači DSL100HR, ovládání celého systému obstarávalo osm lidí včetně designerů a majitelů butikových značek Wampler Pedals, Temple Audio Design, Keeley Electronics nebo JHS Pedals, kteří vypomáhali také s kompletací.

Efektovou sestavu v ceně cca 90 000 dolarů, několik zvukových ukázek a přípravu celé akce přibližují přiložená videa. Na záznamu je i kytarista kanadských Rush Alex Lifeson, který si s očividnou radostí tento mamutí systém vyzkoušel.

Tagy Rob Scallion kytarový řetězec pedalboard

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY