Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 02.12.2021 - 00:01

Efekty Joyo JF-20/21/22 ze série Vintage

Efektová edice Vintage Series představuje páteřní produktovou řadu firmy Joyo Audio, díky které se této čínské značce podařilo etablovat na celosvětovém trhu. Pedály nabízejí výborný poměr cena/výkon, což platí také pro trojici nových modelů, nesoucích označení JF-20 Moist Reverb, JF-21 Splinter Distortion a JF-22 Oxford Sound.

JF-20 Moist Reverb je monofonní digitální dozvuk s 32-bitovým DSP čipem a přímočarým ovládáním v podobě potenciometrů Decay – délka ambientu, Tone a Mix – poměr čistého a efektovaného signálu. Páčkový přepínač volí mezi režimy Studio, Plate, Church a footswitch je zapojen v režimu true bypass. Krabičku o rozměrech 12 x 7.2 x 5.5 cm, hmotnosti 300 g a proudovým odběrem 150 mA napájí baterie nebo standardní 9V adapter.

Flexibilní zkreslovač JF-21 Splinter kombinuje vlastnosti klasického distortionu a fuzzu. K plynulému nastavení zvukového charakteru slouží ovladač Filter, doplněný parametry gainu a hlasitosti. Kromě toho lze zvolit typ clippingového okruhu (Stock / MOSFET) a druhým spínačem aktivovat mod Fat pro objemnější tón. Obvod je postaven na operačním zesilovači OP07DP, který je možno jednoduše vyměnit za jiný typ čipu. Efekt s proudovým odběrem 20 mA je opět zapojen v režimu true bypass.

JF-22 Oxford Sound, vycházející z analogového pedálu Tech 21 Oxford, přináší čistý i zkreslený sound zesilovačů Orange a s verzí JF-21 sdílí rozměry 12 x 9.7 x 5.5 cm a váhu 390 g. Ovládání sestává z třípásmových korekcí, Drivu, hlasitosti a knoflíku Voice, jenž v interakci s parametrem gainu ovlivňuje dynamiku, frekvenční odezvu, sustain a další složky signálu. Na rozdíl od JF-20/21 bylo u footswitche použito bufferované zapojení a nízký odběr cca 6 mA zajistí dlouhou životnost baterie. Elektronika všech efektů je uložena v lehkém a odolném hliníkovém šasi.

Oficiální ceny novinek ze série Joyo Vintage byly v případě evropského trhu nastaveny v následujících relacích: JF-20 Moist Reverb – cca 70 eur, JF-21 Splinter Distortion – cca 40 eur, JF-22 Oxford Sound – cca 40 eur.

Tagy Joyo Audio Joyo JF-20 Moist Reverb Joyo JF-21 Splinter Distortion Joyo JF-22 Oxford Sound

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY