Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 27.06.2018 - 00:01

Efekty Engl z edice Custom

Německý Engl se nespecializuje pouze na výrobu kytarových a basových aparátů a boxů, ale před časem posílil své portfolio o pedálové efekty, ke kterým nyní přibyla pětice nových modelů z edice Custom. Tvoří ji krabičky Full Range, Reverb, Alpha-Drive, Fuzzyhead-OD a Delay.

Full Range Custom představuje transparentní analogový booster s jednoduchým ovládáním v podobě potenciometru hlasitosti se zdvihem až + 25 dB. Kromě standardního 9V napájení lze využít i adaptery s rozsahem 6 až 18 V, kdy menší napětí poskytuje komprimovanější tón, zatímco vyšší přísun energie pozitivně ovlivňuje dynamiku a projekci zvuku.

Reverb Custom je osazen ovladači Mix – balance mezi efektovaným a čistým signálem, Decay – délka dozvuku, Hi Freq – tónová clona a dvoupolohým spínačem s mody 1 pro klasický hall a 2 s větším prostorem. Podobnou výbavu má i Delay Custom s potenciometry Mix, Delay, Repeat a rotačním přepínačem s režimy M – modernější a detailněji profilovaný dozvuk a V – zastřenější a hřejivější témbr vintage delayů.

Analogový overdrive Alpha-Drive Custom se zkreslením od téměř čistého boostu až po saturovanější témbr evokující zvukový charakter vybuzeného lampového zesilovače, disponuje kromě tradičního ovládání hlasitosti a gainu také dvoupásmovými aktivními korekcemi Lo Freq / Hi Freq se zdvihem +- 7.5 dB. Fuzzyhead-OD Custom s flexibilním zkreslením na pomezí klasického fuzzu a overdrivu je vybaven identickými ovladači jako Alpha-Drive a stejně jako on umožňuje připojení adapteru s napětím 6 až 18 V.

Všechny modely disponují odolným kovovým šasi, nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass, nechybí ochrana proti přepólování a na čelní straně je vedle zdířky pro 9V adapter umístěn také výstup pro napájení dalších efektů. Řada Engl Custom Pedals by měla být na českém trhu dostupná za následující ceny: Full Range cca 3 900 Kč, Reverb cca 5 600 Kč, Alpha-Drive cca 5 900 Kč, Fuzzyhead-OD cca 5 600 Kč a Delay cca 4 000 Kč.

Tagy engl Engl Custom

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY