Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 14.02.2018 - 00:01

Efektové novinky od EarthQuaker Devices

Firma EarthQuaker Devices představila na hudebním veletrhu NAMM 2018 inovované verze efektů Hoof Reaper V2, The Depths V2, Rainbow Machine V2, Avalanche Run V2, Spatial Delivery V2 a zbrusu nový model flexibilního zkreslení s označením Westwood Translucent Drive Manipulator.

Modifikované efekty Hoof Reaper V2, The Depths V2 a Rainbow Machine V2 dostaly tiché spínače využívající relé a společně s envelope filtrem Spatial Delivery V2 nyní disponují funkcí Flexi-Switch pro volbu mezi klasickým spínáním a modem momentary, který aktivuje obvody krabiček pouze v době, kdy je hlavní footswitch stále sešlápnutý.

Polyfonní harmonizer Rainbow Machine V2 osazený digitálními oscilátory byl kompletně přepracován a výsledkem je výraznější sound s prodlouženým delayem, masivnější modulací, vyšší hlasitostí a minimálním šumem.

U oblíbeného dozvukového efektu Avalanche Run V2 nabízejícího delay (max. čas 2 vteřiny) s tap tempem a reverb, jejichž kombinace lze využívat v modech Normal, Reverse a Swell byla posílena projekce a úpravou prošla i výstupní sekce s rozšířenou stereo bází.

Horkou novinku představuje zkreslovač Westwood Translucent Drive Manipulator použitelný pro kytaru i basu. Krabička s citlivou dynamickou odezvou poskytuje poměrně širokou škálu zvuků počínaje téměř čistým boostem vhodným k nakopnutí vstupu zesilovače, přes transparentní crunch až po saturovanější overdrive.

Ovládání sestává z potenciometrů Drive, Level s velkou hlasitostní rezervou a důležitým prvkem přispívajícím k flexibilitě tohoto pedálu jsou dvoupásmové aktivní korekce basů (80 Hz) a výšek (2 kHz) se zdvihem +- 20 dB. Přepínání v režimu true bypass je řešeno pomocí relé, signálová cesta je plně analogová a předpokládaná cena se má pohybovat pod hranicí 180 dolarů.

Tagy EarthQuaker Devices

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY