Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedalboard šéfa značky Earthquaker Devices

V rámci seriálu What's On Your Pedalboard? přivítal známý americký obchod Sweetwater ve svém studiu efektového guru Jamieho Stillmana, majitele butikové značky Earthquaker Devices a kytaristu kapely Relaxer. Vzhledem k tomu, že Stillman je zároveň i šéfkonstruktérem EQD, najdeme v jeho současném pedalboardu kromě standardních efektů také různé prototypy a speciály z jeho dílny a dokonce i pedál pořízený na ebayi. Naopak zcela chybí jakékoliv MIDI přepínání, kterého Stillman podle vlastních slov není velkým příznivcem.

Signál z nástroje míří do multifunkčního EQD Swiss Thing, zahrnujícího splitter, dvě smyčky, boost, buffer atd., v různých loopech a signálových cestách je zapojena ladička Korg Pitchblack, volume pedál od Mission Engineering pro muting, noise gate Revv G8, harmonizer TC Electronic Quintessence zdvojující melodické linky či riffy, které jsou poté upraveny dvojicí DigiTechů Ricochet (Whammy systém) a pitch shifterem Drop od stejného výrobce.

Zkreslovače jsou zastoupeny boost / dist / octaverem EQD Sunn O))) Life Pedal V3, overdrivem EQD Plumes, prototypem EQD Hizumitas Fuzz Sustainer a dalším speciálním neoznačeným fuzzem s dvojicí potenciometrů. Pro delaye, modulace a reverby slouží sestava EQD Ghost Echo, chorus / flanger / modulátor Death by Audio Space Bender, flexibilní EQD Rainbow Machine, phaser EQD Grand Orbiter a delay / reverb EQD Avalanche Run.

Jako poslední v řetězci je zapojena asijská kopie legendárního drivu Klon Centaur, která slouží k projasnění signálu a nakopnutí vstupu zesilovače. Stillman v minulosti vlastnil dva originální Klony, ale oba po čase prodal. „Je to opravdu realistický klon, zvenku i zevnitř,“ vysvětluje. „Ani nevím, jestli má vůbec nějakou značku – objednal jsem si ho za 200 dolarů na ebayi od nějaké firmy z Číny. Vyzkoušel jsem spoustu replik Klonu, tento je sice vyrobený z levných součástek, ale zní úplně stejně. V kanceláři mám hromadu vlastních kopií, mně se ale líbí, jak vypadá toto šasi.“

Tagy Jamie Stillman EarthQuaker Devices

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY