Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Efektová řada IKM AmpliTube X-Gear

Společnost IK Multimedia jde ve stopách konkurenční americké značky Audio Universal, která před několika měsíci představila svou první efektovou edici UAFX. Pokud nepočítáme loňský buffer/boost Z-Tone, italský softwarový gigant letos v dané kategorii debutuje kolekcí IKM AmpliTube X-Gear, zahrnující čtveřici pedálů sestávajících ze zkreslovače X-Drive, reverbu X-Space, delaye X-Time a modulace X-Vive, přinášejících zvuky a algoritmy převzaté z populární aplikace AmpliTube.

Pro všechny varianty je společná jak vnitřní architektura s výkonnou DSP jednotkou, tak i masivní hliníkové šasi opatřené trojicí footswitchů, osmi ovladači, přehledným displejem s vysokým kontrastem, duálními vstupy a výstupy, portem USB-B, zdířkou externího expression pedálu, DIN konektory MIDI In, Out a vstupem pro 9V DC adapter.

Použity byly kvalitní převodníky 24-bit/192 kHz, odstup šumu činí 123 dB, frekvenční rozsah má mantinely 5 Hz až 24 kHz, dynamické rozpětí končí u hodnoty 112 dB a latence by se měla pohybovat pod limitem 5 ms. Každý model X-Gear obsahuje 16 efektů s oblíbenými rejstříky AmpliTube, využít lze 5 kabinetových IR impulsů a u reverbu nebo delaye byly navíc použity nové algoritmy.

Efekty obsahují odpovídající virtuální verzi pro Mac/PC spolu s kopií AmpliTube 5 SE, ve které lze virtuální pedály používat. Aplikace X-GEAR Preset Manager pak umožňuje přesouvat presety mezi pedály X-Gear a editačním DAW softwarem AmpliTube a organizovat je v hardwarovém efektu. K dispozici je banka s kapacitou padesáti továrních a tří stovek uživatelských předvoleb

Na rozdíl od mnoha evropských či amerických značek, které si nechávají své produkty vyrábět v Číně, vsadila společnost IK Multimedia na zkušenost domácích pracovníků a výrobu efektů X-Gear ponechala ve své italské centrále. Oficiální ceny jednotlivých modelů se pohybují shodně okolo 300 eur a zakoupit lze i finančně zvýhodněné sety.

Tagy IK Multimedia IKM AmpliTube X-Gear

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY