Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

EC-1000 KOA a M-1000 KOA: exotika v podání LTD

Firma LTD oznámila výrobu dvou nových modelů kytar ze sérií EC a M s topy z exotického dřeva Acacia koa, jenž roste především na Havajských ostrovech. Kromě luxusního vzhledu s výraznou kresbou se koa vyznačuje vysokou odolností, svými vlastnostmi má nejblíže k ořechu a zvukovým charakterem s brilantními výškami je srovnatelná s palisandrem.

Modely LTD EC-1000 KOA a M-1000 KOA mají průchozí krk s rychlým profilem tenkého U lepený ze tří kusů mahagonu a dvou plátů bubingy, mahagonový korpus doplněný koa topem a ebenový hmatník s radiusem 350 mm a 24 XJ jumbo pražci.

LTD EC-1000 KOA s designem ve stylu Les Paul je osazen dvěma humbuckery Seymour Duncan - krkovým SH-2 Jazz a kobylkovým SH-14 se samostatnými potenciometry hlasitosti, společnou tónovou clonou a třípolohovým přepínačem. Hardware tvoří zamykatelná kobylka tune-o-matic Tonepros Locking Tom se struníkem a uzamykatelné ladicí strojky LTD.

Superstrat M-1000 KOA (menzura 25.5 palce) je vybaven dvojicí humbuckerů DiMarzio ST-1 Custom s ovládáním hlasitosti a tónové clony a pětipolohovým nožovým Ultra switchem. Na rozdíl od verze EC zde najdeme vibrato Floyd Rose se zámky na nultém pražci a ladicí mechaniky Grover.

LTD EC-1000 KOA a M-1000 KOA budou vyráběny v přírodním provedení Natural a nabídku později rozšíří i barytonová sedmistrunná varianta LTD H-1007 B KOA s pevnou kobylkou Hipshot a snímači EMG. V evropských obchodech by se oba nástroje měly objevit v průběhu října. Očekávané ceny se pohybují okolo 920 liber (EC) resp. 1 130 liber za verzi M.

Tagy LTD

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY