Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 09.01.2021 - 00:01

EBS Stanley Clarke Signature Acoustic Preamp

Švédská značka EBS, specializující se na výrobu basových aparátů, boxů a efektů, se spojila s trojnásobným držitelem ceny Grammy a excelentním jazzrockovým basistou Stanley Clarkem (Béla Fleck, Jean-Luc Ponty, Al Di Meola, Marcus Miller, Victor Wooten, Lenny White atd.) a výsledkem spolupráce je pedálový analogový předzesilovač Stanley Clarke Signature Acoustic Preamp, určený k použití s kontrabasem, akustickou baskytarou, ale i ak. kytarou a dalšími nástroji.

Dvoukanálový preamp je rozdělen na nástrojovou (A) a mikrofonní (B) sekci, obě větve disponují samostatným gainem se zdvihem až +30 dB, třípásmovými korekcemi obohacenými o semi-parametrické středy volitelné v pásmech 70 Hz až 2.5 kHz (Q 0.8) a potenciometrem Filter navázaným na přepínač s režimy high-pass filtrace nebo notch filtru pracujícím v rozsahu 70 Hz až 2.2 kHz (Q 7, -7 dB).

Kromě celkové hlasitosti je součástí výbavy otáčení fáze, aktivace phantomového 48V napájení (kanál B), mod pro elektretové snímače (kanál A) o napětí 5V/2mA a dvojice footswitchů, kdy levý spínač obsluhuje funkci Mute a pravý switch přepíná mezi kanály A a B, které lze prostřednictvím tlačítka na pravém boku používat i současně.

Kanály mají nezávislé vstupy, jeden jackový TRS konektor je vyhrazen pro efektovou smyčku s možností sériového či paralelního zapojení, nechybí výstup ladičky, vstupní XLR zdířka snímacího mikrofonu, identicky řešený symetrický výstup doplněný jackovým konektorem, odepínání uzemnění, integrovaný speaker emulator, minijackový Aux In a sluchátkový výstup optimalizovaný pro impedanci v rozmezí 32 až 200 ohmů.

EBS Stanley Clarke Signature Acoustic Preamp s bytelným šasi o rozměrech 168 x 124 x 53 mm a hmotností 660 g napájí firemní 9V adapter, jenž je součástí dodávky. Kvalitně zpracovaný model, zaštítěný jménem a dlouholetými zkušenostmi špičkového muzikanta, vyjde v případě evropského trhu na cca 400 eur.

Tagy EBS EBS Stanley Clarke Signature Acoustic Preamp
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY