Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 22.02.2017 - 00:01

DW Terry Bozzio Icon Snare

Do limitované edice bubínků firmy Drum Workshop ze speciální série Icon Snare přibyla po modelech Nicka Masona z Pink Floyd, Micka Fleetwooda, Neila Pearta z Rush a Rogera Taylora z Queen také speciální verze DW Icon Snare The Black Page vyrobená pro dnes už legendárního bubeníka Terryho Bozzia.

Označení The Black Page odkazuje na skladbu Franka Zappy, se kterým Bozzio od sedmdesátých až do devadesátých let spolupracoval. Song se dočkal několika úprav a aranžmá, ale původně byl napsán pouze pro bicí soupravu a perkuse. K jedné z variant se při turné Zappa Plays Zappa kapela pod vedením Zappova syna Dweezila před několika lety opět vrátila (viz video) a k jejímu předvedení si společně s Bozziem pozvala i kytarového čarostřelce Steva Vaie.

Tato kompozice se odrazila i na designu bubínku, na jehož bocích najdeme nejen nápis The Black Page, ale také laserem vypalovanou notaci a nechybí ani intarzie v podobě tradičního Zappova kníru. Korpus o rozměrech 6.5 x 14 palců se skládá z 11 vrstev výběrového severoamerického javoru lepeného patentovanou technologií HVLT a vnější vrstvu tvoří plát bílého očkovaného javoru potažený tenkým filmem ručně stříkaného polyesterového laku.

V kalifornském Custom Shopu bubínek osadili ráfky True Hoop o síle 3 mm, spolehlivým ladicím systémem True Pitch 50 Tuning se šrouby SSR z nerez oceli a magnetickou mechanikou MAG Throw-Off se třemi polohami rezonančních pružin True Tone vybavených bronzovými koncovkami.
Veškerý hardware kromě ocelových pružin je provedený v zinku s černou úpravou a model je obut netradičními černými blánami Remo Black Suede.

DW Terry Bozzio Icon Snare The Black Page bude vyroben v limitované edici o počtu 250 kusů, každý z nich ponese bubeníkův vlastnoruční podpis a část výtěžku poputuje na konto dětské nemocnice St. Jude’s Children’s Research Hospital. Kromě samotného snare je součástí balení i luxusní pouzdro, certifikace a vinylová deska s kompozicí The Black Page Drum Solo/Black Page #1. Cena by se měla pohybovat okolo 1 500 dolarů.

Tagy DW DW Terry Bozzio Icon Snare

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY