Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 16.05.2018 - 00:01

Duální kondenzátorový mikrofon Sony C-100

Japonský gigant Sony se v oblasti studiových mikrofonů může pochlubit dlouhou tradicí, a tak je trochu překvapující, že firma v této produktové kategorii nepřišla s novým modelem už pěknou řádku let. Tento hiatus nyní ukončuje špičkový kondenzátorový mikrofon C-100 s dvojitou membránou, vycházející částečně z populární elektronkové verze C-800G. Novinka sice nahrazuje integrovanou lampu ve starší "osmistovce" solid-state obvodem, ale zato přináší větší flexibilitu za mnohem nižší cenu.

C-100, zaznamenávající zvuk ve vysokém rozlišení HRA (High-Resolution Audio), se může pochlubit skutečně širokou frekvenční odezvou pohybující se v rozmezí 20 Hz až 50 kHz a elektronika, uložená v masivním kovovém korpusu, je chráněná proti mechanickým interferencím, takže do signálu nepřenáší žádné ruchy vytvářené pohybem mikrofonu.

Novinka osazená dvěma kapslemi o průměrech 25 a 17 mm (20Hz-25kHz / 25kHz-50kHz) umožňuje pomocí malého spínače volit mezi trojicí směrových charakteristik (kardioidní, kulová, osmičková), nechybí Low Cut filtrace na pásmu 70 Hz, pad (-10 dB), hodnota max. SPL je dána vybranou charakteristikou (kardioid 132dB SPL, osmička 136dB SPL, omni 138dB SPL) a výstupní impedance činí 90 ohmů.

Duální kondenzátor Sony C-100 s dynamickým rozsahem okolo 114 dB, vysokou citlivostí (-31/-35/-37 dB) a phantomovým napájením 44 - 52 V DC, je vzhledem ke své univerzálnosti schopen ve studiu pokrýt řadu situací od náběru elektrických i akustických nástrojů, přes nahrávání sólových zpěvových linek, mluveného slova, sborů až po ambientní záznam orchestru apod.

Nový model, vyráběný v japonské centrále značky, je už dostupný i na českém trhu, kde se jeho cena pohybuje pod hranicí 39 tisíc korun včetně redukce, protivětrného krytu, odpruženého držáku a přepravního pouzdra.

Tagy kondenzátorový mikrofon Sony Sony C-100
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY