Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Drsně modifikovaný „sedmdesátkový“ Les Paul Ace Frehleyho z Kiss

Před časem zařadila aukční síň Gotta Have Rock and Roll na seznam nabízených hudebních nástrojů raritu v podobě razantně upraveného Gibsonu Les Paul Deluxe 1973 Tobacco Burst, který bývalý kytarista kapely Kiss Ace Frehley zakoupil ve stejném roce ve známých newyorských hudebninách Manny's Music. Tento model byl v letech 1973 až 1976 jednou z Frehleyho hlavních pódiových kytar, než ji odvezl firmě Strings & Things v Memphisu, kde Les Paul prošel výrazným faceliftem a stal se z něj černě lakovaný double cut, nesoucí přezdívku Blackie.

Kromě zmíněného vyfrézování horního zakulaceného lubu těla do tvaru identického se spodním rohem korpusu byl modifikován spoj s krkem, a to obdobným způsobem, jaký v současné době Gibson používá např. u moderní edice LP Axcess nebo signatury Alexe Lifesona. Originální snímače byly nahrazeny custom humbuckery ručně vinutými Larrym DiMarziem, směrem k potenciometrům musel být samozřejmě přesunut třípolohový switch, což si vyžádalo rozšíření dutiny pro elektroniku.

Do lemované hlavice, nesoucí kromě loga značky intarzii „ACE“, jsou usazeny luxusní ladicí strojky s perleťovými rondely a horní popruhová rolna zaujala pozici na zadní straně těla, kde najdeme i Frehleyho kresbu a podpis. Sběratelský Gibson Les Paul Deluxe 1973 Ace Frehley, jenž v minulosti několikrát změnil majitele, aby se před lety vrátil k tomu původnímu, byl v aukci nakonec prodán za cenu 75000 dolarů.

Tagy Ace Frehley Kiss Gibson

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY