Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ace Frehley vydává album cover verzí Origins Vol. 2

Na 18. září je naplánováno vydání alba cover verzí Origins Vol. 2, kterým kytarista a bývalý člen kapely Kiss Ace Frehley vzdává hold svým vzorům a oblíbencům. Album, jež mělo původně vyjít už v březnu, obsahuje 12 upravených skladeb z repertoáru Led Zeppelin, Cream, The Kinks, Beatles, Animals, Jimi Hendrix Experience, Rolling Stones a dalších titánů moderní hudby.

Frehley si na nahrávání pozval také Robina Zandera z Cheap Trick, shreddera Johna 5, Litu Ford nebo Bruce Kulicka, jenž dřív zastával Frehleyův post u Kiss. První ochutnávkou novinky je klip k tracku Space Truckin’ ze slavného LP Machine Head (1972) britských Deep Purple, jehož nová podoba vznikla ve studiu The Creation Lab v kalifornském Turlocku.

V případě Space Truckin’ se Frehley postaral jak o kytarové party, tak o vokální i basovou linku, za bubny seděl zkušený Matt Star a aranžmá okořenil klávesista Rob Sabino (Peter Frampton, Simon & Garfunkel). Na vzniku videa se podíleli režisér Ken Gullic a animátor Chris Fequiere, kteří stáli také u zrodu klipu Mission To Mars z Frehleyova předchozího sólového alba Spaceman z roku 2018.

Tagy Ace Frehley Ace Frehley Origins Vol. 2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY