Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

DJ sluchátka Pioneer HDJ-X5BT s Bluetooth

Firma Pioneer Electronics, letos slavící už 80 let existence, je jedním z předních světových výrobců audio techniky pro DJ, kterým přináší nový model dynamických slucházek HDJ-X5BT s uzavřenou konstrukcí, odnímatelným kabelem a bezdrátovou technologií Bluetooth s podporou čtyř kodeků.

Sluchátka s váhou cca 320 g jsou osazena drivery o průměru 40 mm zajišťujícími detailní podání výšek, transparentní středy a dostatečnou projekci nízkých pásem. Maximální dynamická odezva se pohybuje okolo 102 dB, citlivost dosahuje hodnoty 104 dB, frekvenční rozsah je dán limity 5 Hz až 30 kHz a impedance činí 32 ohmů.

Ke sluchátkám je dodáván kroucený kabel o délce 1.2 m (při natažení 1.8 m), nad minijackovým vstupem je umístěn ovladač hlasitosti, informační dioda, multifunkční tlačítko (on/off, párování, play/pause/rw/fw, call), nechybí integrovaný mikrofon a napájecí USB port. Bluetooth (ver 4.2, Class 2) s profily A2DP, AVRCP, HSP, HFP umožňuje až 20 hodin nepřetržitého provozu a plné dobití napájecího Li-pol článku trvá asi 3 hodiny.

Technologie podporuje následující kodeky: SBC – standardní formát pro rozhraní Bluetooth, AAC (Advanced Audio Coding) – využívaný především produkty značky Apple a poskytující vyšší kvalitu zvuku než SBC, Qualcomm aptX – nabízí nižší kompresní poměr s nadstandardní zvukovou kvalitou, Qualcomm aptX LL – kodek s nízkou latencí.

Edice Pioneer HDJ-X5BT bude dostupná v barevných variantách Metallic Black, Metallic Red nebo Gloss White a sluchátka lze při převozu samozřejmě sklopit, aby nezabírala zbytečně velký prostor. Cena novinky byla v případě českého trhu nastavena na cca 4 150 Kč včetně kabelů audio/USB a 6.3 mm jack adapteru.

Tagy sluchátka Pioneer Pioneer HDJ-X5BT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY