Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 15.07.2021 - 00:01

DI/reamp box Joyo JDI-48

DI-box představuje mnohdy nepostradatelného pomocníka na pódiu i ve studiu a pokud je navíc kombinován s reampingovou sekcí, tak především pro kytaristy či baskytaristy užitečnost tohoto zařízení rapidně stoupá. Tyto vlastnosti v sobě spojuje model JDI-48 z produkce čínské značky Joyo Audio, která DI/reamp box vybavila potřebným routingem a praktickými funkcemi.

Koncepce aktivní DI jednotky s vysokou vstupní impedancí 200 kOhm, zkreslením THD pod harnicí 0.01%, širokou dynamickou odezvou a frekvenčním pokrytím v rozmezí 10 Hz až 20 kHz, byla částečně převzata z firemního modelu JDI-01 a přísun energie obstarává fantomové napájení +48V prostřednictvím XLR kabelu z mikrofonního předzesilovače.

Větev DI-boxu nabízí dvojici jackových konektorů Input a Thru – první je nástrojový vstup a druhý může fungovat jako průchozí výstup, nebo v případě připojení stereofonního zdroje jako vstup pravého kanálu, jenž je následně spojen do mofonního režimu (spínač Merge). Vstupní okruh disponuje také tlačítky Pad (-15 dB) a low-cut filtrem kalibrovaným na hodnotu 80 Hz s poklesem 6 db/okt. U symetrického XLR výstupu najdeme přepínače pro odpojení uzemnění a otočení fáze.

Reampingová sekce disponuje linkovým kombinovaným  XLR / TRS vstupem, volitelným uzemněním a jackovým výstupem s vlastní hlasitostí, umožňujícím poslat signál do nástrojového aparátu. Obě jednotky mohou pracovat současně, či nezávisle na sobě. Pasivní reamping nevyžaduje napájení, vstupní citlivost se pohybuje okolo hodnoty +4 dB a impedance činí 600 kOhm.

Vzhledem k flexibilitě DI/reamp boxu ve formě „two in one“ může být Joyo JDI-48 zajímavý nejen pro kytaristy a basisty, ale také pro producenty často pracujícími s kytarami. Oficiální cena modelu o rozměrech 146 x 76 ×34 mm a hmotnosti 467g se pohybuje okolo 120 dolarů.

Tagy Joyo Audio Joyo JDI-48

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY