Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 20.11.2018 - 00:01

DiMarzio Richie Kotzen Strat Pickguard

Kytarista Richie Kotzen je dlouholetým uživatelem snímačů DiMarzio a na jeho nástrojích můžeme najít jak single coily této značky (HS-2, Twang King), tak minihumbuckery (Fast Track, The Chopper) nebo klasické humbuckery (Paf Pro, Fred). Zatím posledním výsledkem Kotzenovi spolupráce s newyorským výrobcem je snímačový set s kompletní elektronikou DiMarzio Richie Kotzen Strat Replacement Pickguard FG2108PWA10.

Kompletně osazená deska v perleťovém provedení nese trojici single coilových snímačů s magnety Alnico 5 a bílými kryty. Jednotlivé singly se středně silným výstupem (odpor 8.50 kOhm) jsou kalibrovány pro svou pozici a střední snímač má reverzní vinutí.

Tradiční polohy nožového přepínače 1/3/5 (kobylka, střed, krk) doplňují speciálně zapojené pozice 2 a 4, které místo standardních paralelních kombinací kobylka/střed, střed/krk poskytují sériové režimy, při jejichž aktivaci se ze sousedních singlů stávají humbuckery.

Snímačový set a pětipolohový switch je kombinován s potenciometrem hlasitosti a dvojicí tónových clon. Třívrstvý pickguard lze bez problémů namontovat na většinu klasických Stratů s 11 otvory a díky výstupním kabelům opatřeným konektory odpadá nutnost pájení kontaktů.

Na americkém trhu byla oficiální cena tohoto kompletu nastavena na baťovských 299.99 dolaru. Jak snímačová sada hraje Kotzenovi na jeho japonském signovaném Stratocasteru s javorovým hmatníkem, jasanovým tělem a topem z javoru, se můžete přesvědčit na přiloženém videu.

Tagy Dimarzio DiMarzio Richie Kotzen Strat Pickguard
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY