Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 05.02.2015 - 08:00

Digitech TRIO Band Creator: kapela v krabičce

Na lednový veletrh NAMM si Digitech přichystal revoluční novinku TRIO Band Creator. Netradičně koncipovaný efekt je schopen rozpoznat harmonii a tempo vašeho kytarové partu a automaticky k němu přidat basovou linku a bicí.

Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní - stačí zmáčknout hlavní footswitch, zahrát kytarový riff nebo sled akordů, které si TRIO načte a po opětovném zmáčknutí switche vám z reproduktoru kromě v reálu hrané kytary zní i rytmika. Vybírat můžete ze sedmi základních kategorií (Rock, Pop, Country, Alternative Rock, Blues, R&B a Jazz), přičemž každý režim je rozdělen do dalších dvanácti stylů ve 4/4 nebo 3/4 taktu. TRIO je schopno pojmout tři různé hudební pasáže, např. sloka, bridge, refrén, které jsou indikovány podsvícenými tlačítky.

Basa i bicí mají vlastní potenciometry hlasitosti pro detailní nastavení poměru mezi kytarou a rytmikou, ovladačem Tempo můžeme snižovat nebo zvyšovat bpm dané skladby. Tlačítkem Alt Time vybíráme mezi half a double timem a ve výbavě nechybí ani kytarová efektová sekce. Krabička disponuje výstupy do kytarového aparátu a mixpultu, vstupními konektory pro nástroj a externí přepínač, rozhraním USB a sluchátkovým výstupem s potenciometrem hlasitosti umístěným na čelní straně šasi. Napájení obstarává přiložený 9V DC adapter.

Digitech TRIO Band Creator je chytře navrženým efektem vhodným nejen pro cvičení, jamování a skládání muziky, ale v případě především začínajících muzikantů také skvělým pomocníkem, jehož prostřednictvím mohou lépe pochopit melodickou, harmonickou a rytmickou interakci mezi vlastním nástrojem a rytmickou sekcí. Efekt bude dostupný v průběhu března, cena pro USA je nastavena na cca 225 dolarů.

Tagy Digitech
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY