Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 21.12.2014 - 00:01

Digitech Mosaic: emulator 12-ti strunné kytary

Digitech rozšiřuje novou modelovou sérii svých efektů o simulátor 12-ti strunné kytary s označením Digitech Mosaic Polyphonic 12-String. Jak je z názvu patrné, jedná se o plně polyfonní harmonizer, takže jej můžete použít jak pro hraní melodických linek, tak i pro akordovou hru.

Krabička s grafickým potiskem v astrologickém stylu je osazena pouze potenciometrem sloužícím pro ovládání hlasitosti efektovaného signálu a ovladačem Tone, kterým dodáváme zvuku větší jas a ostrost. Kovový nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass.

Obvod s 24-bitovým A/D/A převodníkem dodává ke strunám E, A a D oktávu a trojici dalších strun zdvojuje. Efekt je použitelný pro akustickou i elektrickou kytaru a zajímavých výsledků lze dosáhnout i se zkresleným zvukem. Napájení obstarává 9V adapter (Digitech PS0913DC), jenž je součástí balení.

Pokud ve svých aranžích uvažujete o zařazení partů se soundem 12-ti strunné kytary, ale nechcete si kupovat nový nástroj nebo vozit na koncerty další objemný futrál s akustikou, tak Digitech Mosaic vyzkoušejte. Efekt se na evropský trh dostane pravděpodobně začátkem roku. Cena pro USA byla stanovena na cca 190 dolarů.

Tagy Digitech
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY