Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Digitální delay/looper Joyo D-Seed II

V roce 2013 uvedla čínská značka Joyo na trh pedálový dvoukanálový delay D-Seed, který nyní dostává bohatěji vybaveného nástupce nesoucího označení D-Seed II. Druhá generace tohoto finančně dostupného digitálního modelu nabízí více zvukových modů včetně looperu, širší konektivitu, rytmizaci a další funkce.

Na výběr je celkem osm typů delaye s různými emulacemi (Copy, Analog, Tape, Filter, Reverse, Lo-Fi, Space, Mod), maximální časovou prodlevou 2 sekundy, možností nastavení rytmizace v sedmi krocích (čtvrtky, osminy, šestnáctiny, tečkované hodnoty atd.) a volbou mezi režimy Normal a Ping Pong.

Vedle otočných spínačů Type/Time Beat je dozvuková jednotka ovládána potenciometry Level/Feedback a po aktivaci integrovaného looperu s pamětí pro 3.5 minuty záznamu a možností playbackového „tape“ modu simulujícího zvuk páskového echa, přebírají tyto potenciometry funkce smyčkovače LP.Level, LP.Tone, LP.FX.

Efekt je osazen dvojicí nášlapných footswitchů Favorite/Bypass – první slouží kromě vyvolání oblíbeného presetu také jako Tap Tempo delaye nebo Rec/Dub looperu a druhý ovládá parametry Play/Stop. Díky dvěma vstupům a výstupům lze krabičku zapojit jak v klasickém mono/stereo režimu, tak i v tzv. true stereu.

Flexibilní digitální delay Joyo D-Seed II s proudovým odběrem cca 220 mA je napájen standardním 9V adapterem a v evropské distribuci by se měl představit pravděpodobně koncem dubna. Cena na českém trhu byla nastavena pod hranicí 2 400 Kč.

Tagy Joyo Joyo D-Seed II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY