Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Digitální reverb Joyo R-14 Atmosphere

Čínská společnost Joyo Audio pokračuje v rozšiřování efektové série Revolution v pořadí už čtrnáctým modelem pedálu nesoucím označení R-14 Atmosphere. Novinka nabízející několik typů digitálního reverbu je stejně jako předchozí modely této edice vybavena masivním kovovým šasi, jehož kratší strany osvětluje modrý diodový pás s funkčností nastavitelnou pomocí třípolohového přepínače (Sync, Always, Off) na spodní straně krabičky.

Rotační spínač volí mezi devíti dozvukovými režimy (Plate, Church, Spring, Eko-verb, Shimmer, Comet, Rewind, Forest, Pulse) pokrývajícími spektrum od klasických studiových reverbů přes emulaci pružinového hallu, shimmeru nebo kombinaci echa a reverbu až po méně tradiční firemní algoritmy.

K nastavení poměru mezi originálním a efektovaným signálem slouží knoflík Mix, parametr Decay určuje délku dozvuku a dva minipotenciometry Tone, Mod upravují frekvenční průběh či hloubku modulační křivky. Páčkový spínač s funkcí Trail, umožňující přirozené doznění reverbu i po vypnutí efektu, byl umístěn přímo na hlavní panel, což je praktičtější řešení, než u některých konkurenčních krabiček s miniaturními DIP switchi uvnitř šasi.

Reverb Joyo R-14 Atmosphere o rozměrech 109 x 67 x 48 mm a váhou cca 250 g má proudový odběr 140 mA a napájení obstarává standardní 9V adapter nebo baterie. Cena novinky byla v případě americké části trhu nastavena pod hranicí 90 dolarů.

Tagy Joyo Joyo R-14 Atmosphere

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY