Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 16.12.2018 - 00:01

Desktopová USB-3 karta M-Audio M-Track 8X4M

M-Audio přichází na trh s finančně dostupnou desktopovou zvukovou kartou M-Track 8X4M nabízející 8 vstupů, 4 výstupy, MIDI, nové rozhraní USB-3 s vysokou propustností dat, preampy Crystal doplněné kvalitními převodníky a součástí balení je i objemný softwarový paket obsahující vše potřebné pro studiovou práci.

Čtveřice kombinovaných XLR/TRS mic/line vstupů disponuje dynamickým rozsahem 113 dB a rozpětím gainu až 62 dB, stejnou hranici dynamiky najdeme také u dvou fixních linkových vstupů a dva jackové nástrojové kanály (110 dB, gain 59 dB) mají konektory umístěny prakticky na přední straně šasi společně s dvojicí sluchátkových výstupů se samostatnými hlasitostmi.

Hlavní panel je osazen potenciometry gainu (kanály 1-4 mic/line, 5-6 inst.) s přiřazenými diodovými VU indikátory, tlačítkem mono-stereo a balancí (direct - USB) pro monitoring, čtyřmi páčkovými spínači sluchátkových výstupů a phantomového napájení +48 V (kanály 1/2, 3/4) a hlavním potenciometrem s masivní kovovou krytkou.

Karta využívající převodníky s rozlišením 24-bit/192 kHz je kromě portu USB-3 C vybavena i dvojicí minijackových zdířek MIDI In/Out a napájení obstarává 12 V adapter. Zařízení je podle slov výrobce kompatibilní s většinou známých DAW aplikací a spolupracuje s platformami Windows i Mac (W7 32/64 bit, macOS 10.11 a vyšší).

Oficiální cena modelu M-Audio M-Track 8X4M byla v případě amerického trhu nastavena na 299 dolarů včetně napaječe, kabelů USB-C->C / USB-C->A, adapterů minijack->MIDI a možnosti stažení softwaru Pro Tools - First, Ableton Live Lite, AIR Creative FX (20 efektových plug-inů), AIR Xpand!2, emulací pian, bubnů a kytarových aparátů - Mini Grand / Strike / Eleven Lite a knihovny Touch Loops obsahující cca 2 GB vzorků.

Tagy M-Audio M-Audio M-Track 8X4M
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY