Přejít k hlavnímu obsahu
Radek Pavlovič -

Dělníci kultury #6: Vojta Kalina (Pipes and Pints, Intermesos)

Vojta Kalina. Můžete ho znát jako hráče na dudy a kapelníka Pipes and Pints. V posledních dvou letech bylo kolem kapely, která míchá skotské dudy a punkrock v jeden živelný koktejl, opět hodně rušno. Po delší odmlce se vrátili v nové sestavě na česká, ale i evropská pódia. Mamutí festival Sziget, velké turné po Francii nebo účast na Eurosonicu jsou jen špičkou ledovce a pár příkladů za všechny. Comeback Pipes and Pints definitivně potvrdili deskou The Second Chapter, která vyšla loni v květnu. 

Letošek ale všechno změnil. Vojta musel dudy pověsit dočasně na hřebík a vyměnit za jiné projekty. Jedním z nich byl například Intermesos, který měl zajistit lidem z hudební oblasti alternativní práci. „Problém ale byl, že podobných projektů se objevilo víc a nikdo lidi z hudební branže ve finále nechtěl,“ přiznává Vojta. Jiným projektem, který by mohl mít větší šanci se uchytit, jsou virtuální koncerty, které prý posouvají streamované koncerty na další úroveň.

Jak se žije profesionálnímu muzikantovi v Česku v roce 2020? Proč je budoucnost koncertování ještě rizikovější podnikání než kdykoliv v minulosti? A proč budou virtuální koncerty lepší než ty streamované? Několik témat pro další díl podcastu Dělníci kultury.

Dělníci kultury – podcast o lidech, bez nichž by se živá hudba neobešla, i když nejsou vidět. Aneb když klišé v názvu řekne víc než pokus o originalitu.

 

Tagy Dělníci kultury Pipes and Pints Vojta Kalina Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Radek Pavlovič
Znám lidi, co znají jiný lidi. Dělník kultury, co zpovídá jiné dělníky kultury. Mnoho let na trase novinařina, PR, marketing a hudba. Mám za sebou propagaci čtyř ročníků festivalu Brutal Assault a stovky koncertů pod značkami …
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY