Přejít k hlavnímu obsahu
Scéna se proměnila, muzikanti se museli naučit novým věcem | Foto: Ondřej Pečenka
Scéna se proměnila, muzikanti se museli naučit novým věcem | Foto: Ondřej Pečenka
Radek Pavlovič - Po, 13.07.2020 - 12:00

Dělníci kultury #4: Petra Macháčková (Ten Years After, Luboš Andršt)

Ivan Král, Vladimír Guma Kulhánek, Luboš Andršt, Plastic People of The Universe, Michal Prokop, ale také muzikanti z Ten Years After. Všechny vyjmenované umělce spojuje jméno manažerky Petry Macháčkové, která stíhá kromě stovek koncertů ročně i studium doktorátu filozofie.
 
Jak Petra tvrdí, práce s hudebními legendami je v mnoha věcech velmi specifická. „Tihle muzikanti by opravdu už hrát nemuseli, ale pořád hrají a dokonce záměrně hrajou menší kluby, aby byli blíž divákům. Prostě je to baví,“ říká Petra a dodává, že veteráni mají i svůj specifický slovník, který často mladším kolegům připadá legrační.
 
Jak se ostříleným hudebníkům proměnil svět po karanténě? A co nového se budou muset naučit v nové éře? Téma pro další díl podcastu Dělníci kultury.
 
Dělníci kultury – podcast o lidech, bez nichž by se živá hudba neobešla, i když nejsou vidět. Aneb když klišé v názvu řekne víc než pokus o originalitu.
 
Tagy Dělníci kultury Podcast Ten Years After Vladimír Mišík Luboš Andršt Plastic People of the Universe Vladimír Guma Kulhánek Ivan Král Život hudebního manažera podcast Frontman.cz
Radek Pavlovič
Znám lidi, co znají jiný lidi. Dělník kultury, co zpovídá jiné dělníky kultury. Mnoho let na trase novinařina, PR, marketing a hudba. Mám za sebou propagaci čtyř ročníků festivalu Brutal Assault a stovky koncertů pod značkami …
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY