Přejít k hlavnímu obsahu
Scéna se proměnila, muzikanti se museli naučit novým věcem | Foto: Ondřej Pečenka
Scéna se proměnila, muzikanti se museli naučit novým věcem | Foto: Ondřej Pečenka
Radek Pavlovič - Po, 13.07.2020 - 12:00

Dělníci kultury #4: Petra Macháčková (Ten Years After, Luboš Andršt)

Ivan Král, Vladimír Guma Kulhánek, Luboš Andršt, Plastic People of The Universe, Michal Prokop, ale také muzikanti z Ten Years After. Všechny vyjmenované umělce spojuje jméno manažerky Petry Macháčkové, která stíhá kromě stovek koncertů ročně i studium doktorátu filozofie.
 
Jak Petra tvrdí, práce s hudebními legendami je v mnoha věcech velmi specifická. „Tihle muzikanti by opravdu už hrát nemuseli, ale pořád hrají a dokonce záměrně hrajou menší kluby, aby byli blíž divákům. Prostě je to baví,“ říká Petra a dodává, že veteráni mají i svůj specifický slovník, který často mladším kolegům připadá legrační.
 
Jak se ostříleným hudebníkům proměnil svět po karanténě? A co nového se budou muset naučit v nové éře? Téma pro další díl podcastu Dělníci kultury.
 
Tagy Dělníci kultury Podcast Ten Years After Vladimír Mišík Luboš Andršt Plastic People of the Universe Vladimír Guma Kulhánek Ivan Král Život hudebního manažera
Znám lidi, co znají jiný lidi. Dlouhodobě se věnuji PR v oblasti kultury, píšu pro Headliner, psal jsem pro Full Moon a další média. Vyrábím hluk v Decultivate, Flowers For Whores a různých jiných projektech. Svého času jsem měl na starosti koncerty pod značkou Obscure Promotion ...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY