Přejít k hlavnímu obsahu
Taky vám vadí nepořádek kolem vás, hlavně v přírodě? | Foto: Tomáš Šnírer
Taky vám vadí nepořádek kolem vás, hlavně v přírodě? | Foto: Tomáš Šnírer
Jarda Kříž - Po, 12.10.2020 - 12:00

Dělejme něco pro čistotu kolem nás, Crossbandu pomohl i Martin Zounar

V půlce září jsme vypustili do světa náš nový videoklip k písni Jak si kdo ustele, kterou pro Crossband otextoval Xindl X. Na narozeninovém koncertě v Nymburce ho pokřtili hlavní protagonisté klipu v čele s Martinem Zounarem.

To, že bychom něco udělali pro čistotu kolem nás, nosím v hlavě už několik let, ale nenapadal mě vhodný text. Nepořádku kolem nás, hlavně tedy v přírodě, jsem si začal všímat při mých toulkách s batohem na zádech. Člověk nechápe, co jsou někteří lidé schopni vyhodit jen tak. Kdekoli. Když jedete autem, tak to vypadá celkem dobře, ale když zpomalíte a jdete pěšky, tak je to smutné.

Není to ale jen u nás. Podobné obrázky jsem viděl i ve Španělsku, Chorvatsku a dalších místech. Je to problém i v poměrně vyspělých zemích, o těch méně vyspělých ani nemluvě. Tam ta změna myšlení bude trvat roky. Čím více jsem se o tohle téma zajímal, tím víc jsem začal zjišťovat, že to není jen o odhozeném nepořádku, ale že je to také o nadměrné produkci odpadu, nesmyslných obalech a podobně. A na to vše by měl nový klip upozorňovat.

Hlavními postavami videoklipu jsou dvě děti, jimž se nelíbí chování jejich rodičů. Ty si zahráli mladí herci Sofie Kokrment a Kristián Toman. Diváci ale budou znát spíše Martina Zounara a Martinu Randovou, kteří ztvárnili jejich rodiče.

Velkolepé oslavy narozenin kapely jsme ještě stihli uskutečnit v nymburském parku U hradeb. Hned dvakrát vystoupil písničkář Láska a místní kapela Sendwitch.

Myslím, že na ekologickou otázku, o které dnes důsledkem covidu není tolik slyšet, by se nemělo zapomínat. Nechcete se přidat a udělat něco podobného?

Tagy komunita Crossband
Jard Kříž
Kytarista a zpěvák kapely Crossband
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY