Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 10.10.2020 - 00:01

Darkglass „The Squid“: limitovaná edice basového distortionu

Finská společnost Darkglass Electronics uvedla na trh limitovanou sérii nejnovější verze basového distortionu Microtubes B7K Ultra V2 (AUX IN). Novinka s označením „The Squid“ dostala upravený design se speciální grafikou ilustrátora Ignacia Bazan-Lazcanoa, jenž se nechal inspirovat kresbami znázorňujícími vesmírnou entitu Cthulhu, kterou čtenářům poprvé představil americký básník a spisovatel Howard Phillips Lovecraft ve své sci-fi povídce The Call of Cthulhu z roku 1928.

The Squid (oliheň) je stejně jako standardní model osazen ovladači Drive, Blend – mix efektovaného a čistého signálu, Level – hlasitost zkreslení, Master – celková hlasitost a aktivními čtyřpásmovými korekcemi se zdvihem +- 12 dB a duálními středy Lo Mids / Hi Mids, jejichž pracovní frekvence lze pomocí páčkových switchů volit v modech 250 Hz, 500 Hz, 1 kHz nebo 750 Hz, 1.5 kHz, 3 kHz.

K dispozici jsou také další dva spínače Attack a Grunt, z nichž první ovlivňuje výraznost výšek a druhý nabízí tři úrovně spodních pásem před clippingovou sekcí. Významným pomocníkem se může stát slot pro uložení jednoho IR impulsu, jehož aktivaci obstarává tlačítko Cab Sim, umístěné společně se symetrickým XLR DI výstupem na levé straně šasi.

Nechybí funkce odpojení uzemnění a konektivitu doplňuje vedle jackového vstupu a výstupu stereofonní minijacková zdířka sluchátek, stejně řešený vstup Aux In umožňující do cesty zařadit audio z externího zdroje a samozřejmě i port Micro USB B, sloužící k uploadu IR samplu a editaci prostřednictvím softwaru Darkglass Suite. Krabička je vybavena footswitchem Distortion a hlavním nášlapným spínačem Bypass, jenž je zapojen v režimu true bypass.

Stylový pedál Darkglass „The Squid“ Microtubes B7K Ultra V2 (AUX IN) o rozměrech 125 x 96 x 57 mm a hmotnosti 430 g je napájen 9V adapterem s minimální proudovou rezervou 120 mA a bude vyroben ve speciální sérii čítající 1000 kusů. Cena limitky byla v případě amerického trhu nastavena pod hranicí 430 dolarů.

Tagy Darkglass Electronics Darkglass „The Squid“

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY