Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basové mini-hlavy Darkglass Microtubes 200 a Alpha·Omega 200

Firma Darkglass Electronics, specializující se na basové aparáty, boxy, efekty a další příslušenství, posílila svůj produktový katalog o dvojici zesilovačů Microtubes 200 a Alpha·Omega 200, reprezentující prozatím nejmenší modely, které v dané kategorii finský výrobce nabízí. Obě tranzistorové verze sdílí nejen kompaktní rozměry, ale také konektivitu a z větší části i ovládání zahrnující celkem sedm potenciometrů.

Jak číselné názvy aparátů napovídají, koncové jednotky těchto zesilovačů nabízejí výkon 200 W, a to vzhledem k pečlivě navržené konstrukci power ampů velmi hlasitých wattů, které se společně s předzesilovací sekcí postarají o průrazný a dostatečně nosný zvuk nutný k prosazení nástroje v kapelovém mixu.

Model Microtubes 200 vybavený zkreslovacím enginem B3K, disponuje čtyřpásmovými aktivními korekcemi se zdvihem +-12 dB (basy – 80 Hz, nižší středy – 1 kHz, vyšší středy – 3 kHz, výšky – 5 kHz), Blendem pro plynulé nastavení poměru čistého a zkresleného signálu, celkovou hlasitostí Master s integrovaným spínačem Mute a ovladačem Drive navázaným na zmíněný distortion s rozsahem od hřejivého jemného crunche až po masivní moderně znějící zkreslení.

Varianta Alpha·Omega 200 se kromě rozdílného duálního zkreslovacího obvodu odlišuje od M 200 také třípásmovými korekcemi, u nichž byl parametr vyšších středů nahrazen potenciometrem Mod, jenž vybírá či mixuje mezi dvěma odlišnými okruhy zkreslení: režim Alpha představuje průrazný, hutný sound s přesným podáním detailů jednotlivých not, zatímco mod Omega přináší agresivní a syrový tón.

Naopak zcela identická je konektivita, sestávající ze Speakonu Neutrik pro kabinety s trochu nezvyklou minimální impedancí 3 ohmy, symetrického DI XLR výstupu s možností odzemnění a dvojice minijackových zdířek pro sluchátka a Aux In. Na zadní straně šasi je umístěn i kloubový síťový vypínač. Oficiální cena zesilovačů Darkglass Microtubes 200 a Alpha·Omega 200 o rozměrech pouhých 150 x 52 x 157 mm a hmotnosti necelého 1 kg byla v případě americké části trhu nastavena shodně pod hranicí 500 dolarů.

Tagy Darkglass Electronics Darkglass Microtubes 200 Darkglass Alpha·Omega 200

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY