Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Korg získal kontrolní podíl ve společnosti Darkglass Electronics

Po převzetí americké firmy Aguilar Amplification, následně přejmenované na Aguilar Musical Instruments LLC, ohlásila divize Korg USA další akvizici, jejíž součástí je zisk kontrolního podílu ve finské společnosti Darkglass Electronics, známé vývojem a ruční výrobou basových efektů, aparátů a boxů. Korg tak kráčí ve stopách konkurenčního koncernu Yamaha, jenž před časem převzal pod svá křídla známé značky Ampeg a Line 6.

Dohodu obou společností oznámil prezident divize Korg USA Joe Castronovo, který v tiskovém prohlášení uvedl, že akvizice firmy Darkglass Electronics posílí podnikání společnosti Korg USA na trhu s basovými aparáty a příslušenstvím. „Tato akvizice je v souladu s naší strategií postavit společnost Korg USA do role lídra v kategorii basových produktů,“ řekl Castronovo. „Hluboce obdivujeme špičkovou pověst finské značky, která je inovativní a zaměřená na hráče.“

Americká divize, zabývající se distribucí muzikantského gearu a příbuzné techniky, nyní vlastní v Darkglass Electronics většinový podíl. Od konce roku 2019 je Korg USA také hlavním americkým a kanadským distributorem výrobků Darkglass.

„Korg USA je hrdý na to, že může investovat do budoucnosti značky Darkglass, a jsme nadšeni, že můžeme jejich produkty sdílet s hudební komunitou po boku našich dalších respektovaných značek,“ dodal Castronovo. V návaznosti na tuto zprávu bude Marcos Barilatti pokračovat i nadále ve funkci výkonného ředitele firmy Darkglass, založené roku Douglasem Castrem.

„Jako baskytarista jsem založil Darkglass, abych mohl navrhovat produkty, o kterých jsem vždycky snil. Sen se rozrostl a značka se stala nepřehlédnutelným hráčem v basovém segmentu baskytar,“ řekl Castro k dohodě. “Protože jsem se společností Korg USA spolupracoval mnoho let a na vlastní oči jsem viděl jejich profesionální práci při posilování dceřiných značek, které se připojily k jejich skupině, nepochybuji o tom, že mi pomohou naplnit všechny tyto ambice a nejen to.“

Tagy korg Darkglass Electronics

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY