Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 25.08.2020 - 00:01

Darkglass Element: emulator boxů a sluchátkový zesilovač

Z helsinských dílen společnosti Darkglass Electronics míří na trh multifunkční zařízení Element, které v kompaktní formě o velikosti efektové krabičky nabízí kombinaci sluchátkového zesilovače a emulátoru kytarových či basových kabinetů, jejichž vzorky jsou vytvořeny pomocí IR impulsů. Kromě standardní konektivity disponuje model také bezdrátovým Bluetooth modulem a je navíc propojitelný s klasickým zesilovačem a boxy.

Libovolné IR impulsy boxů lze do pěti vyhrazených slotů importovat přes USB kabel nebo Bluetooth (stereo, A2DP) pomocí aplikace Darkglass Suite. Flexibilní jackový vstup vybavený přepínačem úrovní 0dB, -12dB, -30dB je uzpůsoben pro zapojení mikrofonu, linky nebo zesilovače s maximálním výkonem 900 W (nutný load box) a výrobce myslel i na zařazení krabičky mezi hlavu a kabinet, což obstarává paralelní pasivní reproduktorový výstup.

Nechybí minijackový stereo Aux In, dva sluchátkové výstupy, port Micro USB C a symetrický XLR konektor doplněný tlačítkem odpojujícím uzemnění, takže signál je možno poslat do mikrofonního preampu, mixážního pultu apod. Napájení je řešeno standardním 9V – 12V DC adapterem s minimální proudovou rezervou 250 mA.

Minimalistky působící ovládání, inspirované koncepcí použitou u firemního kompresoru Hyper Luminal, sestává z trojice dotykových proužků s integrovanými diodami pro nastavení hlasitostí sluchátkových kanálů a funkce Blend určující poměr mezi nástrojovým signálem a audio kanálem Aux In. Dalším ovladačem je senzor sloužící k volbě IR slotů či aktivaci Bluetooth párování.

Element o rozměrech 64 x 111 x 35 mm je osazen převodníky pracujícími s rozlišením v kvalitě 24-bit/48kHz, latence činí 2.2 ms a dynamické odezva je dána hranicí 105 dB. Cena praktického pomocníka z produkce Darkglass Electronics se na českém trhu pohybuje pod hranicí 7200 Kč.

Tagy Darkglass Electronics Darkglass Element
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY