Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Pá, 12.07.2019 - 08:00

Czech Music Crossroads hudebníky zvou pošesté za vzděláním

Šestý ročník showcase festivalu a konference Czech Music Crossroads představí ve dnech 15. až 16. července 2019 čtrnáct hudebních projektů z České republiky, Maďarska, Polska, Slovenska a hostující země Rakouska. Unikátní industriální prostory Dolu Hlubina v Ostravě rozezní přednášky, panelové diskuze, workshopy, osobní doporučení a mentorská setkání hudebníků a hudebních profesionálů z celého světa.

Unikátní vhled do fungování jednotlivých hudebních scén a tipy pro ulehčení výjezdů muzikantů za hranice si přichystali zástupci České republiky, Polska, Maďarska, Ruska, Slovenska, Německa, Rakouska, Španělska a Izraele. Světem sociálních sítí se zaměřením na hudební scénu provede agentura Scale, bude se diskutovat o sběratelství nahrávek v digitálním věku, jak na festivalový changeover, aby šlo vše hladce, představí Jiří „Topol“ Novotný, skvělé i ty horší případy fotoprezentace kapel ukáže Simon Broughton z prestižního časopisu Songlines, na účastníky však čeká mnoho dalších témat.Každoročně láká pestrost hudební přehlídky. Organizátoři Czech Music Crossroads vybrali z více než sto deseti přihlášek na showcase čtyři uskupení, prezentující rozmanitost české world music, jazzové a folkové scény. V Ostravě se představí Bára Zmeková, Braagas, Korjen, založený zpěvačkami z Bosny, Polska a Slovenska a česko-ruský Ochepovsky Project.

Partneři festivalu vyslali za Slovensko AMC trio & Ľudová hudba Stana Baláža, propojující jazz a slovenský folklor, houslistku Miriam Kaiser se svým Triem a z židovské tradice čerpající Mojše Band. Z Polska přijíždí Kapela Fedaków s tradiční slezskou hudbou, sbor Kuczeryki a dynamické ztvárnění venkovské taneční hudby WoWakin. Maďarsko představí Bajkó Zenekar, mladá čtveřice s hudbou karpatské kotliny, vokální skupina zpěvaček Dalinda, souhru citery, tamburíny a kobzy předvede Pengetős Trió. Czech Music Crossroads se letos zaměří také na sousední Rakousko reprezentované akordeonovým duem Dinovski–Schubert.

Akce se účastní zástupci českých a zahraničních festivalů, klubů a kulturních center, významných médií či bookingových agentur. Více informací najdete na www.crossroadsmusic.cz.

Tagy czech music crossroads

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY