Přejít k hlavnímu obsahu
Součástí programu Czech Music Crossroads je i Orkiestra św. Mikołaja | Foto: CMC
Součástí programu Czech Music Crossroads je i Orkiestra św. Mikołaja | Foto: CMC
redakce - St, 14.07.2021 - 15:00

Czech Music Crossroads poradí, co dělat s prázdnými kluby a diáři

Ve čtvrtek 15. července v ostravských Dolních Vítkovicích začíná sedmý ročník showcase festivalu Czech Music Crossroads, který pořádá tým festivalu Colours of Ostrava. Během tří dnů v sálech Dolu Hlubina nabízí poctu Ástoru Piazzollovi v podání Radka Baboráka a souboru Orquestrina, koncert Bratrů Orffů a zkrácená půlhodinová vystoupení pečlivě vybraných domácích a zahraničních kapel i debaty nad aktuálními hudebními a kulturními tématy.

Zájemci o hlubší vhled do zákulisí hudebního průmyslu budou moci navštívit například debaty Jak to zvládly velké festivaly, Co s tím, když jsou prázdné kluby a prázdné diáře, Když nejde zvuk, světla nesvítí a není co stavět, O čem psát, když se nehraje?, Pandemic Success Stories nebo Granty, podpora, export, plány.

„Letošní Czech Music Crossroads vzhledem k přesunu Colours of Ostrava plánujeme o to více otevřít nejen pro odbornou veřejnost, ale také pro všechny, kteří si chtějí po dlouhém období koronavirového půstu užít živé koncerty i příjemnou letní festivalovou atmosféru,“ vysvětluje ředitelka Czech Music Crossroads Petra Hradilová.

Hlavními lákadly je nezkrácený večerní koncert světově proslulého hráče na lesní roh a dirigenta Radka Baboráka, jenž se svým souborem Orquestrina poctu Ástoru Piazzollovi složí poctu nejslavnějšímu skladateli argentinského nuevo tanga, od jehož narození letos uplyne 100 let. „Jde o naprosto unikátní zpracování Piazzollových nejslavnějších skladeb. Jejich živelně energická, ale současně i lyricky zahloubaná interpretace povyšuje Piazzollovu mistrovskou kompoziční invenci na světovou úroveň. Jde o jednu z mála příležitostí slyšet Radka Baboráka a jeho soubor na pódiu v České republice," zdůrazňuje jeden z organizátorů Jiří Moravčík.

Bratři Orffové zahrají nekrácený průřez své tvorbu v sobotu 17. července. Vedle nich na showcasových půlhodinových koncertech během tří dnů vystoupí z České republiky Beata Hlavenková a Kapela Snů, Clarinet Factory, Tomáš Kočko & Orchestr, Hrubá Hudba a Omnion, z Polska Orkiestra św. Mikołaja, Ciśnienie a Resina, ze Slovenska pak Barbora Botošová, Hrdza a Folk Band Pokošovci.

Celkově 7. ročník Czech Music Crossroads nabídne od 15. do 17. července 2021 v sálech Dolu Hlubina celkem třináct koncertů a řadu debat a workshopů pro hlubší zájemce nejen o hudební problematiku.

Vstupenky seženete zde, registrace na panelové diskuse, workshopy a speed dating probíhají zde. Více informací najdete na https://crossroadsmusic.cz.

 

Tagy czech music crossroads Radek Baborák Bratři Orffové

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY