Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová - Pá, 26.01.2018 - 12:00

Czech Music Crossroads hledá zajímavé projekty, i elektronické

Již popáté se v létě do Ostravy sjedou hudební profesionálové a umělci, aby objevovali nové talenty z České republiky, Maďarska, Slovenska a Polska, zúčastnili se workshopů, panelových diskuzí nebo osobních konzultací. Hudební konference a přehlídka Czech Music Crossroads, která proběhne 16. a 17. července 2018 v industriálních Dolních Vítkovicích, znovu vyzývá muzikanty k přihlášení svých projektů na showcase. Chystá však chystá také novinky. Těšit se můžete na speciální hudební hosty, panel věnovaný elektronické hudbě i hostující zemi Srbsko.

„Open call, výzva k přihlášení hudebníků na přehlídku, měl v loňském roce obrovský úspěch, přihlásilo se na sto padesát uskupení. Vynikající zpětnou vazbu jsme získali od účastníků seminářů a diskuzí, přímo na místě vzniklo mnoho přetrvávajících přátelských i profesních propojení. To nás nesmírně těší a již teď s napětím očekáváme ohlasy na novinky, např. Electronic Mission, tedy rozšíření záběru Czech Music Crossroads na elektronickou hudbu,“ říká ředitelka Czech Music Crossroads Petra Hradilová.

Odborná porota tzv. „Sedmi statečných“ ve složení Tomáš Katschner, Beata Hlavenková, Petr Dorůžka, Márton Náray, Zlata Holušová, Michal Schmidt a Milan Tesař vybere z otevřené výzvy tři projekty z oblasti world music, folku, jazzu nebo nové akustické hudby (bez ohledu na vydaná alba nebo délku profesionální praxe), které budou na Czech Music Crossroads zastupovat Českou republiku. Během showcase koncertů se dále představí maďarská, slovenská a polská uskupení. Letos poprvé se program rozšíří o další dvě kategorie. V té první, nazvané Česká diaspora, bude dána příležitost umělcům z celého světa s českými kořeny, jejichž tvorba tyto kořeny dále rozvíjí. Ve druhé, nově přidané kategorii, bude poskytnut prostor další zemi se zvláště bohatou hudební scénou. Tou letošní se stane Srbsko.


Své přihlášky na showcase pošlete do 28. února 2018 na emailovou adresu bands.crossroads@colours.cz. Přihláška musí obsahovat: tři skladby ve formátu MP3 či WAV nebo odkaz na online playlist, krátký profil, kontakt, odkazy na web, You Tube nebo Bandcamp. Jména vybraných uskupení budou oznámena během měsíce března.

„Czech Music Crossroads mě velmi nadchly. Myslím, že propojování lidí z různých koutů zeměkoule zaobírající se, byť na různých postech, tím samým je velice užitečná věc. Semináře, workshopy, koncerty zajímavých kapel – prostě krása,“ říká o akci hudební producent, muzikant a zvukař Milan Cimfe. Czech Music Crossroads dále přivítají mezinárodní i české odborníky, hudebníky, významné producenty, zvukaře i hudební žurnalisty. Účastníci na pódiu i pod ním tak mají jedinečnou možnost k získání osobních rad a kontaktů z celého světa.

www.crossroadsmusic.cz/czech
www.facebook.com/czech.music.crossroads

Tagy czech music crossroads showcase

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články naleznete také v Harmonii, Full Moon Magazinu, Lidových novinách, na Frontman.cz aj. Vede vlastní agenturu AMPromotions, která zastupuje Beatu Hlavenkovou, teepee…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY