Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Čt, 18.05.2017 - 09:00

Crossroads na workshopech poradí hudebníkům všech žánrů

Chystáte se do studia nebo na showcase a nevíte, co vás čeká? Rádi byste zlepšili svou prezentaci nebo zapojili do tvorby nové technologie? Czech Music Crossroads poradí jak na to. Hudební konference a přehlídka se letos rozšiřuje o pestrou nabídku workshopů pod vedením mezinárodních hudebních profesionálů. Účastníci si také mohou domluvit osobní setkání s mentory. Vítání jsou hudebníci, manažeři i nadšenci napříč hudebními žánry.

Čtvrtý ročník Czech Music Crossroads, který proběhne v industriálním areálu Dolních Vítkovic 17. až 18. července, připravuje program složený z panelových diskuzí, networkingových setkání s mezinárodními hudebními experty, koncertní přehlídku vybraných kapel z České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska a sedm různorodých workshopů, které pomohou odpovědět hudebníkům na otázky jak pracovat v nahrávacím studiu, s promo materiály, agenturami, vlastním hudebním příběhem nebo jak se dostat na zahraniční festivaly a showcase.


Velký zájem bývá o tzv. speed-dating, během něhož vybraní profíci poskytují osobní konzultace. “Ačkoliv je naše koncertní přehlídka stylově vymezena, konference, workshopy i speed-dating jsou připravovány nadžánrově, což dokazuje složení hostů. Naše pozvání přijali například Milan Cimfe, Tomáš Neuwerth, Mary C, Bonus, ze zahraničí přijede ředitel Red Sea Jazz Festivalu Dubi Lenz, ředitel Tel Aviv Jazz Festivalu Barak Weiss, organizátoři The World Music Expo (Womex) a mnozí další. Natáčení, produkce, granty, orientace v mediálním prostoru nebo práce s novými technologiemi, to vše jsou témata, která rezonují napříč scénou. Věříme, že si v programu každý vybere,” říká ředitelka Czech Music Crossroads Petra Hradilová.

Na místě bude zajištěno tlumočení, k dispozici je také ubytování za příznivé ceny. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme včasnou rezervaci za zvýhodněnou cenu. Registrace na Czech Music Crossroads pro odborníky, hudebníky i veřejnost je již spuštěna na webu www.crossroadsmusic.cz.

Showcase Czech Music Crossroads pokračuje ve svém úsilí prezentovat kvalitní a přesahovou hudbu ze střední Evropy a znovu představí to nejlepší z world music, folku, jazzu a nové akustické hudby z oblasti centrální Evropy. Akce se zúčastní řada zahraničních osobností a odborníků, zastupujících prestižní festivaly, významná média a booking agentury. Chybět nebudou ani domácí organizátoři, publicisté a zástupci médií.


Tagy czech music crossroads Crossroads showcase Frontman live

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY